reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Luys TV - pierwszy kanał armeński w Turcji

dodano: 2019-06-14 12:50
autor: Jan Borejko | źródło: broadbandtvnews/hurriyetdailynews

Luys-TV-logo-ormianski-kanal-360px.jpg Praca nad kanałem, znanym jako Luys TV (z orm. „Light”, czyli „Światło"), rozpoczęła się prawie 2 lata temu - teraz ruszył, nadając w wybrane dni. Cytując Arama Kurana, szefa kanału, Hurriyet Daily News donosi, że co piątek wieczorem w Luys TV emitowane będą wiadomości w języku zachodnioormiańskim (do rzezi Ormian używany był przez Ormian mieszkających w Anatolii, obecnie używany jedynie wśród ormiańskiej diaspory; w Armenii wykorzystywany jest język wschodnioormiański). Luys TV ma nadawać na żywo 2 dni w tygodniu.

Luys-TV-logo-ormianski-kanal-760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Luys TV będzie nadawać programy z wiadomościami z tureckiej agencji Anadolu przetłumaczonymi na język zachodnioormiański. Co ciekawe, chociaż większość programów będzie po ormiańsku, to niektóre będą także po turecku. Stacja nadaje dużo wideoklipów z muzyką.

Publiczny nadawca TRT udostępnił Luys TV swoje archiwa, w tym filmy dokumentalne na temat mniejszości. Tureckie, wieloetniczne, wielokulturowe społeczeństwo, ma pokaźną populację etnicznych Ormian.

Hurriyet zauważa, że szef stacji, Aram Kuran podziękował tureckiemu prezydentowi Recepowi Tayyipowi Erdoganowi za wsparcie podczas tworzenia Luys TV.

Kanału Luys TV na razie nie zauważono na żadnym satelicie. Nadaje tylko w Internecie.

Strona domowa Luys TV.

Źródło: broadbandtvnews.com

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe kanały


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Android Zidoo Z1000

Odtwarzacz Android TV Box 7.1 / OpenWRT(funkcja NAS). CPU Realtek...

1 690 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

629 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 1,5m

Najnowszy kabel HDMI o długości 1,5 m w wersji v2.1...

89 zł Więcej...
reklama