reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Były szef TVP pozostaje właścicielem ukraińskiego TVi

dodano: 2019-06-16 09:30 | aktualizacja: 2019-06-16 11:03
autor: RO | źródło: detector.media/telesputnik.ru

TVi Ukraiński kanał telewizyjny TVi zawiesił emisję, a główna część zespołu redakcyjnego, licząca około 30 osób wraz z producentem generalnym Dmitrijem Nosikow, odeszła. Reszta redakcji została rozwiązana. Były szef TVP pozostaje właścicielem ukraińskiego TVi.

TVi


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W sumie dla TVi pracowało około 100 osób. Były producent TVi określił główny powód zaprzestania nadawania walką o licencję cyfrową nieistniejącego kanału Business TV. Dla TVi licencja umożliwiłaby wejście do ogólnokrajowego multipleksu w DVB-T2.

Przyczyn jest wiele i są one różne. Oczywiście są związane z inwestorami. Jednym z podstawowych powodów jest licencja cyfrowa i walka, jaka obecnie ma miejsce na rynku. Walka toczy się między grupami medialnymi, które chcą tej licencji. Nie jestem gotowy być uczestnikiem tej konfrontacji

- wyjaśnił w wywiadzie dla Detector.Media producent generalny TVi, Dmitrij Nosikow.


Dmitrij Nosikow zapewnił, że sprzedał wszystkie udziały w stacji telewizyjnej. Markę i licencję posiadają inwestorzy, ale koncepcja na profil kanału pozostaje u niego. – Jeżeli chodzi o przyszłość TVi, inwestorzy podejmą decyzję samodzielnie.

Dodajmy, że producent generalny zaczął ponownie uruchamiać kanał TVi we wrześniu 2018 roku we współpracy z polskim inwestorem, którym został były szef Telewizji Polskiej, Robert Kwiatkowski. Przez firmę Millstone&Co jest w posiadaniu mniejszych spółek TVi.sat (posiadającej licencję na nadawanie satelitarne) i TVi.T2 (z licencją na nadawanie naziemne cyfrowe w sieci Zeonbud).

Dmitrij Nosikow dodał, że nie ma żadnych konfliktów z inwestorem. Jednak według niego, plan inwestycyjny nie został wdrożony nawet w 5%. – Stało się tak z powodu sytuacji politycznej w kraju.

TVi rozpoczął nadawanie w marcu 2008 roku. Ponowne uruchomienie na satelicie nastąpiło w październiku 2018r. wraz z nową koncepcją programową i logo. Emisja satelitarna była dostępna w FTA na Amos 7 (4°W) z częstotliwości 12,410 GHz, pol. H (SR: 20833, FEC: 7/8; DVB-S/QPSK). Obecnie jest wyłączona.

Źródło: detector.media

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik TechniSat Digit ISIO STC UHD 4K Black

DIGIT ISIO STC UHD to najnowszy flagowy dekoder uznanej, niemieckiej...

1 590 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SX88+ Optima Combo HEVC HD+IP Multistream

Mały, satelitarno-kablowo-naziemny odbiornik HD z DX - Blindscanem, dźwiękiem E-AC3...

319 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

629 zł Więcej...
reklama