reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Miesiąc z rekinami” na National Geographic Wild

dodano: 2019-06-17 15:16
autor: Jakub Sulisz | źródło: National Geographic

Atak rekina rekin National Geographic Wild Od premiery „Szczęk” Stevena Spielberga, spiczasta płetwa tnąca fale wywołuje dreszcz emocji, nawet widziana wyłącznie na ekranie telewizora. Rekiny wywołują strach i ogromną ciekawość. Te emocje wzbudzi też „Miesiąc z rekinami” na National Geographic Wild

Atak rekina rekin National Geographic Wild


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Zobaczymy brutalną skuteczność ich polowań, poznamy przypadki fatalnych w skutkach ataków na ludzi, ale dowiemy się też, że to właśnie człowiek może być największym zagrożeniem dla tych imponujących wodnych zabójców. I niekiedy tylko człowiek może je obronić przed samym sobą. W każdą niedzielę będziemy nurkować w morskich odmętach, obserwując premierowe odcinki programów na temat tych morderczych, ale fascynujących ryb. Być może poznamy ich inne, nieco delikatniejsze oblicze?

Miałem wrażenie, że ktoś bierze nóż rzeźniczy i tnie moją stopę – opowiada przed kamerami National Geographic Wild Chad Rogers.
Moja prawa ręka wyglądała jak mielone mięso – to relacja Elyse Frankcom.


Lęk przed rekinami jest podsycany każdym kolejnym doniesieniem o ataku na człowieka, a to co przeraża szczególnie, to sceneria tych wydarzeń. Rajskie plaże, relaksujące kąpiele, sporty wodne – okoliczności ataków są podobne. To momenty, w których bardzo często wyłączamy czujność, oddając się wakacyjnym przyjemnościom. Od gęsto zamieszkiwanych wybrzeży Stanów Zjednoczonych po egzotyczne plaże całego świata – wszędzie spotkanie oko w oko z rekinem może zamienić wakacje marzeń w koszmar. O tym właśnie jest seria „Atak rekina”, która otworzy tegoroczną odsłonę „Miesiąca z rekinami” na kanale National Geographic Wild.
Atak rekina.

Premiera pierwszych dwóch odcinków w niedzielę 7 lipca o godz. 14:00 i 15:00.

Nie warto jednak ulec złudzeniu, że ludzie zajmują szczególne miejsce w jadłospisie rekinów. Szczęki tych ryb są zagrożeniem przede wszystkim dla ogromnej liczby morskich gatunków, nie wyłączając samych rekinów. Dzięki różnorodności programów, „Miesiąc z rekinami” przybliży widzom różne aspekty ich życia i polowania. National Geographic Wild pokaże również największe zagrożenie dla rekinów – czyli coraz bardziej intensywne działania człowieka w miejscach, gdzie te najwspanialsze z wodnych drapieżników do niedawna nie miały żadnych wrogów.  
 

Pozostałe premierowe produkcje w ramach „Miesiąca z rekinami” na kanale National Geographic Wild:
 
Rekiny kanibale
W morzach i oceanach nie ma wielu stworzeń, które nie boją się rekinów. Okazuje się, że bywają one zagrożeniem nawet dla… własnego gatunku. National Geographic Wild wraz  z czołowymi ekspertami udowadniają, że ataki rekinów na inne rekiny zdarzają się częściej, niż mogło nam się wydawać.
Premiera w niedzielę 7 lipca o godz. 16:00

Oko w oko z ludojadem
To szansa na przeanalizowanie niezwykłych ataków rekinów, które udało się uwiecznić na taśmie filmowej. Z poziomu wygodnych foteli, kanap i sof, widzowie będą mieli szansę przekonać się, jak atakują ludojady.
Premiera w niedzielę 7 lipca o godz. 17:00

Strefa rekina – polowanie
Wbrew pozorom, polujące rekiny wykorzystują nie tylko brutalną siłę, ale też całkiem finezyjne strategie. Różnorodność ataków i sposobów na chwytanie ofiar ujawni „Strefa rekina – polowanie”. Rekiny żyją w morzach na całym świecie. Z tego względu muszą przystosowywać się do przeróżnych warunków i bardzo odmiennych zachowań swoich potencjalnych ofiar. Wcale nie przychodzi im to łatwo, by stać się efektywnymi zabójcami – w tym celu ciągle uczą się i dostosowują do panujących warunków. Każdy z przedstawicieli ponad 500 gatunków rekinów musi pokonać wiele wyzwań, by się najeść. Widzowie będą mogli zobaczyć najlepsze ze strategii łowieckich, jakie wypracowały te niesamowite stworzenia.
Premiera w niedzielę 14 lipca o godz. 16:00

Człowiek kontra rekin
Jeden człowiek. Jeden rekin. Żadnych klatek. Jeremiah Sullivan to człowiek, dla którego zanurkowanie z rekinem właśnie w taki sposób było życiową misją, odkąd pierwszy raz zobaczył w wodzie te majestatyczne stworzenia. Czy może się okazać, że jedna z najbardziej morderczych istot świata przestanie być niebezpieczna, jeśli odpowiednio się ją pozna? To ryzykowna teza, ale Jeremiah Sullivan ponad własne bezpieczeństwo ceni sobie możliwość obcowania z tymi zabójczymi rybami. Lepiej nie próbować tego na własną rękę.
Premiera w niedzielę 21 lipca o godz. 16:00

Relokacja rekinów
Numea to stolica Nowej Kaledonii, tropikalnego raju, gdzie dwa gatunki pozostają w ciągłym konflikcie. Tłoczny port w Numea obsługuje coraz więcej statków, a okoliczne plaże przyciągają turystów. Człowiek i rekin mają tam sprzeczne interesy i wzajemnie sobie zagrażają. Mimo to, jest grupa ludzi, która stara się znaleźć salomonowe rozwiązanie. Naukowcy łapią, wyciągają z wody i przenoszą w inne miejsce wielkiego żarłacza tępogłowego. Drapieżnik ma trafić na dziewicze rafy koralowe, z dala od zagrażających mu ludzi. Wszystko dla jego dobra. To pierwsza taka misja na świecie. Widzowie mogą obejrzeć jej przebieg na National Geographic Wild.
Premiera w niedzielę 28 lipca o godz. 16:00


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Stojak alu ścienny AS Sat 25cm

Aluminiowy stojak ścienny 25cm niemieckiej firmy A.S. Sat z certyfikatem...

58 zł Więcej...

Tivusat: Black card + CAM w UHD

Najnowsza karta Tivusat tzw. Black card z modułem CAM v.1.4...

790 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C AB TereBox 2T HEVC

Najnowszy hybrydowy (naziemno- kablowy) odbiornik DVB-T/T2/C (bez LAN) z MPEG-4/H.264...

125 zł Więcej...