reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

50. rocznica lądowania na Księżycu w History

dodano: 2019-06-18 11:14
autor: Janusz Sulisz | źródło: History

Lądowanie na Księżycu: Taśmy prawdy History W lipcu telewizja History i bracia Lagina odkryją tajemnice czekające na nich w programie „Klątwa Wyspy Dębów". Pokażemy także, jak tworzyć białą broń, dzięki serii Wykute w ogniu i będziemy obchodzić 50. rocznicę lądowania na Księżycu wraz z dokumentem „Lądowanie na Księżycu: Taśmy Prawdy". Na History 2 z kolei będzie grasowała Bestia z bagien, a w poniedziałki będzie można dowiedzieć się Jak powstała Ziemia.

Lądowanie na Księżycu: Taśmy prawdy History


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Klątwa Wyspy Dębów
Rick i Marty Lagina chcą spełnić marzenie życia i rozwikłać ponaddwustuletnie tajemnice Wyspy Dębów. W zeszłym roku dokonali sporych odkryć w odwiercie 10-X i osławionej „dziurze z pieniędzmi”, a teraz, wykorzystując najnowocześniejszą technologię, jak również ciężki sprzęt do kopania i wiercenia, chcą pójść jeszcze dalej w głąb wyspy. Witają nowych badaczy i gości specjalnych, tworzą nowe sojusze i analizują nowe, intrygujące teorie. Nic nie powstrzyma ich przed ustaleniem, co mogło zostać ukryte na Wyspie Dębów, kto to zrobił i gdzie dokładnie. W tym roku mija też kilka ważnych rocznic w historii wyspy. Równo 50 lat temu w „Reader's Digest” ukazał się artykuł o „dziurze z pieniędzmi”, który nie tylko pobudził wyobraźnię młodych braci Lagina, ale także skłonił Dana Blankenshipa do poświęcenia życia próbom rozwiązania tej wielkiej zagadki. Równocześnie jest to 50. rocznica tragicznej śmierci czterech z sześciu poszukiwaczy skarbów na Wyspie Dębów. Czy Rick, Marty i ich partnerzy odkryją ogromny ukryty skarb? A może jak wielu przed nimi wciąż tylko będą się natykać na coraz większe przeszkody lub, co gorsza, przekonają się, że sekretów Wyspy Dębów naprawdę chroni zabójcza klątwa?
Codziennie od poniedziałku do piątku, od 1 lipca o 20:00 w History
 

Wykute w ogniu
Wykute w ogniu powraca! W tym oryginalnym turnieju zrealizowanym specjalnie dla kanału HISTORY rywalizują ze sobą najlepsi amerykańscy wytwórcy broni białej, którzy potrafią stworzyć wszystko, od toporów wojennych wikingów, przez samurajskie miecze, po indiańskie sztylety. W każdym odcinku startuje czterech nowych zawodników, którzy walczą o nagrodę główną w wysokości 10 tysięcy dolarów. Wykute w ogniu to rzemiosło, legenda i pasja połączone ze sprytem, zaradnością i pomysłowością. Zawodnicy wykonują kilka zadań, w których mają do dyspozycji zestaw narzędzi z garażu i które polegają na stworzeniu poszczególnych elementów wybranej broni prezentowanej w ekscytującym finale. Rezultaty ocenia grono ekspertów, a oglądając zażarty wyścig z czasem, przy okazji dowiadujemy się sporo o historii różnych rodzajów broni.
W czwartki, od 11 lipca o 22:00 w History


50. rocznica lądowania na Księżycu

Lądowanie na Księżycu: Taśmy prawdy
Kiedy 20 lipca 1969 roku Neil Armstrong postawił stopę na Księżycu, a człowiek po raz pierwszy wkroczył w nieznane wcześniej przestrzenie kosmosu, cały świat wstrzymał oddech w zachwycie. Jednak droga prowadząca do tego sukcesu nie była usłana różami. Chaotyczne, prowadzone zrywami prace, wyczerpujące, mało efektowne działania, testy kończące się niepowodzeniami, eksplozje... O tym nikt nie opowiadał. W pięćdziesiątą rocznicę epokowej wyprawy film "Lądowanie na Księżycu: taśmy prawdy" analizuje uprzednio niepokazywane materiały – wywiady z astronautami i inżynierami, zamknięte w skarbcach NASA, nagrania z Księżyca, które przez lata uchodziły za zaginione, a także prywatne filmy osób zaangażowanych w projekt. Autorzy dokumentu przy współpracy Nicole Rittenmeyer (102 minuty, które zmieniły Amerykę) stworzyli przejmujący obraz. Rezygnując ze statycznych wywiadów i zastępując je oryginalnymi, wcześniej niepublikowanymi nagraniami, zaprezentowali ówczesne wydarzenia w sposób tak emocjonujący i sugestywny, że widz ma wrażenie nieomal osobistego uczestniczenia w ich przebiegu.
W niedzielę, 14 lipca o 21:00 w History
 

Bestia z bagien
"Bestia z bagien" to obraz odwołujący się do ostatnich wydarzeń na mokradłach Luizjany oraz do ponurych legend z jej terenów. Od wieków są tam znane opowieści o potworze zwanym Rugaru, opisywanym też jako Wielka Stopa czy bestia przypominająca wilkołaka. W ostatnich latach wzrosła liczba doniesień o spotkaniu Rugaru. Głośno jest też o coraz częstszych obrzędach voodoo podejmowanych w celu odstraszenia jakiejś groźnej siły. Serial przedstawia wydarzenia i relacje osób, które rzekomo widziały Rugaru, starając się odpowiedzieć na pytanie, co właściwie się stało. Mowa o regionie pełnym tajemniczych historii. Bagna kryją dawne miejsca pochówku Indian, a w okolicy nie brak relacji o dziwnych przypadkach pojawiania się tajemniczych świateł, które wabią ludzi ku zdradliwym mokradłom. W przeszłości tereny te były świadkiem wielu makabrycznych wydarzeń. Epidemia cholery zebrała śmiertelne żniwo zabierając całe rodziny. Historia Luizjany, wierzenia i tradycje jej mieszkańców stanowią tło tej przejmującej opowieści.
W niedziele od 7 lipca o 20:00 w History 2

Jak powstała Ziemia
Serial przeniesie widzów w czasie, a opowieść o tym, jak powstała Ziemia, rozpocznie 4 i pół miliarda lat temu. Autorzy programu zdejmą kolejne warstwy skał, wypełnią kaniony rzekami, rozdzielą oceany, spłaszczą masywy górskie i wulkany. A wszystko po to, by przybliżyć nam proces tworzenia się Ziemi jaką znamy. Podróżując po całym świecie odwiedzimy miejsca, na przykładzie których można przeanalizować budowę naszego globu i zmiany jakie w niej zachodziły. W oparciu o wnioski płynące z najnowszych badań naukowcy przedstawią fascynujące formacje geologiczne oraz historię ich powstania. Wyjaśnią, jakie siły spowodowały wypiętrzenie gór czy utworzenie kanionu. Każdy z odcinków poświęcony jest innemu okresowi oraz miejscu lub procesowi geologicznemu, który odpowiada za obecny obraz naszej planety.
W poniedziałki, od 8 lipca o 21:00 w History 2


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Nagrywarka 4K UHD HyperCap II Duo

Nagrywarka (grabber) i streamer sygnału HDMI w wysokiej jakości, bezpośrednio...

1 790 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 1,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 1,0m w wersji v2.1 dla...

59 zł Więcej...

Odbiornik Fuba ODE8600 DVB-T/T2 HEVC

Fuba ODE8600 to odbiornik do odbioru cyfrowej telewizji naziemnej DVB-T...

125 zł Więcej...