reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Włochy dotują odbiorniki DVB-T2

dodano: 2019-06-21 12:59 | aktualizacja: 2019-06-22 16:49
autor: Janusz Sulisz | źródło: Broadbandtvnews

DVB-T2 Włoskie Ministerstwo Rozwoju Gospodarczego (MISE) opublikowało wytyczne dotyczące dotacji na zakup telewizorów i dekoderów NTC zgodnych ze standardami DVB-T2, MPEG-4 i HEVC / H.265.

Włochy DVB-T2


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Włoska ustawa budżetowa na 2019 r. przewiduje całkowity budżet w wysokości 151 mln euro, który może zostać wypłacony począwszy od 15 listopada. Potwierdzenie zostanie wydane po upływie 30-dniowego okresu konsultacji społecznych, aby umożliwić komentarze zainteresowanych stron.

Dotacja dla mieszkańców Włoch należących do pierwszego i drugiego pasma ISEE została ustalona na kwotę 50 euro i jest przeznaczona na zakup pojedynczego urządzenia dla pojedynczego użytkownika gospodarstwa domowego do 31.12.2022 lub do wyczerpania przyznanej kwoty . Zniżka zostanie zastosowana dl telewizora lub dekodera bezpośrednio przez sprzedawcę detalicznego z ceną zawierającą VAT, bez możliwości uzyskania zwrotu gotówki, jeśli urządzenie kosztuje mniej niż 50 euro. Sprzedawcy detaliczni, zarówno fizyczni, jak i online, muszą zarejestrować się w usłudze telematycznej Urzędu Skarbowego w sposób, który zostanie również wskazany na stronie MISE.

Sprzęt musi być wyposażony w tuner DVB-T2 HEVC, zgodnie z zaleceniem ITU-T H.265. Producenci danego sprzętu muszą zadeklarować, na własną odpowiedzialność, które produkty spełniają określone wymagania. Wymagania obejmują obecność gniazda SCART w przypadku dekoderów. Po zweryfikowaniu zgodności MISE opublikuje na swojej stronie internetowej listę kompatybilnych modeli.

W najbliższych tygodniach we Włoszech planowane jest opublikowanie planu przejścia na DVB-T2. Plan działania zatwierdzony jesienią ubiegłego roku został w rzeczywistości anulowany, w tym porzucono plan wyłączenia MPEG 2 od 1 stycznia 2020 r., przekładając wyłączenie na jesień 2021 r.

Źródło: broadbandtvnews.com

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii DVB-T2


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AB CryptoBox 700HD

AB CryptoBox 700HD to tani satelitarny dekoder HD oparty na...

235 zł Więcej...

Moduł DeltaCAM Pro Twin REV 2.0 Deltacrypt CI

Uniwersalny moduł dostępu DeltaCAM Twin REV 2.0 Deltacrypt CI z...

520 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Twin UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Twin UHD 4K S2X - odbiornik UHD 4K...

519 zł Więcej...
reklama