reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Orion uruchamia playout dla kanałów UHD

dodano: 2019-06-24 18:32 | aktualizacja: 2019-06-24 20:09
autor: RO | źródło: tele-satinfo.ru

Ultra HD 4K UHD W czerwcu br. grupa firm Orion zawarła umowę z Media Kontent, która pozwoli uruchomić transmisję dwóch kanałów Ultra HD z własnej platformy nadawczej. Czy Russian Extreme Ultra i Ultra HD Cinema wkrótce będą dostępne dla abonentów DTH z satelity Horizons 2 (85,2°E)?

oOrion


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Współpraca z Media Kontent staje się pierwszym doświadczeniem kompleksu playout operatora w zakresie produkcji komercyjnej kanałów telewizyjnych w ultrawysokiej rozdzielczości. Kanały UHD dla rosyjskich dostawców telekomunikacyjnych są dostarczane z użyciem kompresji HEVC w formacie IP. Specjalnie dla tego projektu Orion wdrożył najnowszą platformę nadawczą, pozwalającą na tworzenie kanałów tylko w tym systemie.

Russian Extreme Ultra jest dedykowany wszelkim rodzajom sportów ekstremalnych, podróży i aktywnego stylu życia. Ten kanał sportowo-rozrywkowy emituje programy i dokumenty o snowboardzie, skateboardzie, kolarstwie górskim, BMX, wspinaczkom, parkourowi, sportom motoryzacyjnym i różnych rodzajach ekstremalnych sportów wodnych. To także interesujący kanał dla pasjonatów ekstremalnego podróżowania.

Ultra HD Cinema łączy najbardziej dynamiczne i widowiskowe filmy akcji, największe nowości, najbardziej znanych aktorów, pokazując wszystko w najwyższym ze wszystkich możliwych na dzień dzisiejszy standardzie jakości. To jeden z pierwszych kanałów emitujących dźwięk przestrzenny Dolby Digital 5.1.

Telewizja w ultrawysokiej rozdzielczości wywołuje największy odzew u widza podczas oglądania wydarzeń sportowych i treści filmowych. Dlatego, gdy nasi koledzy z firmy Media Kontent zwrócili się do nas, to z entuzjazmem podjęliśmy się tego zadania. Realizacja projektu odznaczała się własnymi cechami, na przykład wymagane było zapewnienie określonego stopnia redundancji wszystkich węzłów, a także nadawania z wielokanałowym dźwiękiem przestrzennym Dolby Digital 5.1. Ten format ścieżki dźwiękowej wraz z rozdzielczością 4K gwarantuje efekt obecności i pełnię doznań widzów z oglądania o wysokiej klasie treści

- powiedział szef działu usług telekomunikacyjnych Orion, Andriej Trufanow.


Źródło: tele-satinfo.ru

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii UHD


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Twin Inverto Premium

Konwerter marki Inverto (Luksemburg) Universal Premium, został stworzony, aby sprostać...

69 zł Więcej...

Kamera SJCAM SJ8 PRO

979 zł Więcej...

Odbiornik TechniSat Digit ISIO STC UHD 4K Black

DIGIT ISIO STC UHD to najnowszy flagowy dekoder uznanej, niemieckiej...

1 590 zł Więcej...
reklama