reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Orion uruchamia playout dla kanałów UHD

dodano: 2019-06-24 18:32 | aktualizacja: 2019-06-24 20:09
autor: RO | źródło: tele-satinfo.ru

Ultra HD 4K UHD W czerwcu br. grupa firm Orion zawarła umowę z Media Kontent, która pozwoli uruchomić transmisję dwóch kanałów Ultra HD z własnej platformy nadawczej. Czy Russian Extreme Ultra i Ultra HD Cinema wkrótce będą dostępne dla abonentów DTH z satelity Horizons 2 (85,2°E)?

https://obj.altapress.ru/picture/408397/618x350.jpg
oOrion


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Współpraca z Media Kontent staje się pierwszym doświadczeniem kompleksu playout operatora w zakresie produkcji komercyjnej kanałów telewizyjnych w ultrawysokiej rozdzielczości. Kanały UHD dla rosyjskich dostawców telekomunikacyjnych są dostarczane z użyciem kompresji HEVC w formacie IP. Specjalnie dla tego projektu Orion wdrożył najnowszą platformę nadawczą, pozwalającą na tworzenie kanałów tylko w tym systemie.

Russian Extreme Ultra jest dedykowany wszelkim rodzajom sportów ekstremalnych, podróży i aktywnego stylu życia. Ten kanał sportowo-rozrywkowy emituje programy i dokumenty o snowboardzie, skateboardzie, kolarstwie górskim, BMX, wspinaczkom, parkourowi, sportom motoryzacyjnym i różnych rodzajach ekstremalnych sportów wodnych. To także interesujący kanał dla pasjonatów ekstremalnego podróżowania.

Ultra HD Cinema łączy najbardziej dynamiczne i widowiskowe filmy akcji, największe nowości, najbardziej znanych aktorów, pokazując wszystko w najwyższym ze wszystkich możliwych na dzień dzisiejszy standardzie jakości. To jeden z pierwszych kanałów emitujących dźwięk przestrzenny Dolby Digital 5.1.

Telewizja w ultrawysokiej rozdzielczości wywołuje największy odzew u widza podczas oglądania wydarzeń sportowych i treści filmowych. Dlatego, gdy nasi koledzy z firmy Media Kontent zwrócili się do nas, to z entuzjazmem podjęliśmy się tego zadania. Realizacja projektu odznaczała się własnymi cechami, na przykład wymagane było zapewnienie określonego stopnia redundancji wszystkich węzłów, a także nadawania z wielokanałowym dźwiękiem przestrzennym Dolby Digital 5.1. Ten format ścieżki dźwiękowej wraz z rozdzielczością 4K gwarantuje efekt obecności i pełnię doznań widzów z oglądania o wysokiej klasie treści

- powiedział szef działu usług telekomunikacyjnych Orion, Andriej Trufanow.


Źródło: tele-satinfo.ru 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii UHD


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Przepust dachowy średnicy 101mm

Przepust dachowy do kabli średnicy 101mm

339 zł Więcej...

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

529 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...