reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Lagardere sprzeda francuskie stacje radiowe?

dodano: 2019-06-24 10:49
autor: Janusz Sulisz | źródło: Les Echos/adtv

Lagardere-Virgin-Radio-RFM-radio-360px.jpg Francuski dziennik biznesowy Les Echos donosi, że firma Lagardere może sprzedać swoje francuskie stacje radiowe. Aktywa te nie należą obecnie do listy planowanych sprzedaży. Są już potencjalni kupcy zainteresowani nabyciem znanych stacji radiowych Virgin Radio i RFM.

Lagardere-Virgin-Radio-RFM-radio-760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Jeden z banków inwestycyjnych twierdzi, że  wśród potencjalnych nabywców wymienia się M6 (właściciel RTL), NRJ, TF1, RMC  - to te firmy mogą być zainteresowane nabyciem stacji Virgin Radio i RFM. Przypomnijmy, że M6 nabywa Lagardère za 215 mln euro. A Czech Media Invest kupiło od Lagardère polskie Radio ZET i następnie sprzedało Agorze i SFS Ventures.

Les Echos wskazuje na potencjalne synergie między kanałami RFM i M6 oraz na nadchodzącą zmianę francuskiego prawa audiowizualnego zaplanowaną na październik jako katalizator oraz na faktyczną cenę aktywów. Sugeruje to, że cena wywoławcza Lagardere za Virgin Radio i RFM wynosi 175 mln euro. Problem w tym, że wycena wszystkich francuskich stacji radiowych (w tym flagowej stacji radiowej Europa 1) to jedynie 98 mln euro, więc kwota 178 mln euro raczej nie wchodzi w rachubę.

Jak zwykle czas pokaże czy transakcja jest możliwa i za ile.
 


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Televes Ellipse UHF

Antena Televes Ellipse kierunkowa do stabilnego odbioru UHF (DVB-T) z...

379 zł Więcej...

DJI Osmo Pocket

1 590 zł Więcej...

Moduł Conax Smit CAM

Tania wersja modułu CI dla skandynawskiego systemu Conax marki Smit....

139 zł Więcej...
reklama