reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Francuska policja zlikwidowała piracki serwis beinsport-streaming

dodano: 2019-06-26 13:59 | aktualizacja: 2019-06-26 14:38
autor: HP | źródło: ALPA

piractwo_streaming_360px.jpg Francuska policja rozbiła duży piracki serwis oferujący transmisje sportowe z siedzibą w Rennes, który obsługiwał około 20 witryn pod nadrzędną platformą o nazwie beinsport-streaming.com. Serwis został zamknięty. Podczas tej operacji policja aresztowała 5 francuskich obywateli. Zajęto również około 260 tys. euro w gotówce, znaczne kwoty na rachunkach bankowych oraz dużo sprzętu.

czaszka piractwo sharing


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Grupa ds. walki z cyberprzestępstwami francuskiej żandarmerii (Groupe Cybercriminalité de la Section de Recherches de la Gendarmerie Nationale) w Rennes przeprowadziła śledztwo w sprawie pirackiej działalności związanej z nielegalnymi transmisjami sportowymi po wspólnej skardze operatorów płatnej telewizji Canal+, beIN Sports i RMC Sport we współpracy ze antypiracką organizacją Association de Lutte Contre la Piraterie Audiovisuelle (ALPA).

Beinsport-streaming.com, który jest obecnie zamknięty, oferował nielegalne transmisje sportowe na żywo z wydarzeń, na które przyznano prawa trzem skarżącym się operatorom. Witryny piratów były odwiedzane przez blisko 0,5 mln internautów miesięcznie przez okres 6 miesięcy.

Zarzuty, które mogą zostać nałożone na 5 aresztowanych, obejmują podrabianie towarów i pranie brudnych pieniędzy, co pozwoli na wydanie wyroków nawet do 10 lat więzienia i grzywny w wysokości 750 tys. euro.

ALPA twierdzi, że piractwo transmisji wydarzeń sportowych na żywo gwałtownie wzrasta, co ma stały wpływ na ekosystem sportowy obejmujący zarówno sport zawodowy, jak i amatorski, a także cały rynek telewizji płatnej.
 


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Streaming


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

529 zł Więcej...

Przyrząd do zarabiania kabli (CaP)

mini obcinaczka do kabli koncentrycznych

20 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle Q + TelevioTV 3m-ce

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

289 zł Więcej...