reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Play testuje 5G w Toruniu

dodano: 2019-06-30 19:32
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Play

Play 5G testy Toruń Play informuje, że jako pierwszy operator w Polsce daje klientom możliwość przetestowania technologii 5G (standard sieci komórkowej, następca 4G) w rzeczywistych warunkach. Play testuje 5G w Toruniu przy współpracy z firmą Huawei. Operator dodaje, że jego dotychczasowe „5G Ready” jest już dostępne w 24 proc. sieci Play.

Play 5G testy Toruń


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Testy 5G Play mają miejsce w Toruniu, gdzie odbywały się też pierwsze testy technologii LTE w tej sieci. Wdrożenie 5G jest kolejnym dużym krokiem w rozwoju technologii mobilnej. Najważniejsze jej cechy to bardzo wysokie przepływności i milisekundowe opóźnienia. Jej zastosowanie w codziennym życiu ma przełożyć się bezpośrednio na korzyści dla użytkowników m.in. w takich dziedzinach, jak telemedycyna, gry, autonomiczne pojazdy czy oglądanie wideo w wysokiej rozdzielczości i w wielu innych.

Pilotaż 5G w Toruniu ma pozwolić Play na poznanie rzeczywistych doświadczeń klientów i wypracować rozwiązania, dzięki którym zarówno klienci indywidualni, jak i biznesowi otrzymają usługi dostosowane do swoich potrzeb. Pilotaż 5G w Toruniu rozpoczyna się od klastra 5 sektorów, przy użyciu routera Huawei 5G C-band CPE V1.0, wykorzystującego 100 MHz, w paśmie częstotliwości 3,5-3,6 GHz.
 

Play informuje, że do testów zaprosi najbardziej wymagających użytkowników, aby poznać ich doświadczenie w zastosowaniu tej technologii w rzeczywistym środowisku, w różnych dziedzinach: od nauki, przez e-sport, po styl życia. Firma ma informować o wynikach prowadzonych testów.
 

Sieć 5G Ready jest już dostępna w 24 proc. sieci Play, a do końca roku ten wskaźnik wzrośnie aż do 38 proc. Pilotaż w Toruniu to kolejny etap dynamicznego rozwoju infrastruktury, przygotowujący nas do pełnego wdrożenia technologii 5G. Bardzo cenimy sobie współpracę z naszym partnerem technologicznym Huawei w realizacji tego ekscytującego przedsięwzięcia

- powiedział Michał Ziółkowski, członek zarządu Play ds. technicznych.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii 5G


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena sat dla TIR-a 60 cm

stalowa antena 60 cm przenośna na przyssawkę dla TIR-owców.

149 zł Więcej...

Odbiornik Spycat Mini V2

Spycat Mini V2  - mały, tani odbiornik satelitarny HD w...

279 zł Więcej...

Miernik Dreamsky TSC-4K TRIO DVB-S2/T2/C2

Profesjonalny miernik Dreamsky TSC-4K TRIO do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów...

1 990 zł Więcej...
reklama