reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Canal+ zredukuje zatrudnienie o 18 proc.

dodano: 2019-07-05 13:38 | aktualizacja: 2019-07-05 14:04
autor: Jerzy Kruczek | źródło: broadbandtvnews

Grupa Canal+ Groupe Grupa Canal+ przygotowuje się do redukcji zatrudnienia we Francji o 18 proc., co odpowiada liczbie 500 pracowników. Ten krok, po raz pierwszy zgłoszony przez „Les Jours”, jest postrzegany jako odpowiedź na rosnącą konkurencję ze strony takich gigantów, jak Netflix czy katarski beIN Sports, który dominuje na francuskim rynku jako dostawca treści sportowych.

Canal CanalSat


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Grupa Canal+ ma we Francji około 2.600 pracowników. Unijni liderzy otrzymali zaproszenie na przyszły wtorek do dyskusji na temat dobrowolnych odejść.

W ubiegłym roku Canal+ został pozostawiony bez żadnych praw do transmisji francuskiej Ligue 1 - został przelicytowany przez hiszpańską spółkę Mediapro. Wartość praw osiągnęła wówczas kwotę 1,153 mld euro, czyli o prawie 60 proc. więcej niż w przypadku poprzedniej umowy.

Canal+ ma obecnie 4,6 mln abonentów na francuskim rynku, w porównaniu z 5 mln subskrybentami Netflixa pozyskanymi w ciągu zaledwie 5 lat.

Jeden z członków zarządu Canal+ potwierdził, że nadawca ma w planach zakończenie działania platformy SVOD CanalPlay.

Pomimo wzrostu liczby abonentów na arenie międzynarodowej (w maju Canal+ ogłosił planowane przejęcie ogólnoeuropejskiego operatora M7 Group), jego krajowa baza abonentów nadal się kurczy.

Źródło: broadbandtvnews.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Platformy - świat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AX 4KBOX HD60 S2X

AX 4K HD60 - najnowszy odbiornik Ultra HD marki AX....

399 zł Więcej...

DJI Osmo Pocket

1 450 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 1,5m

Najnowszy kabel HDMI o długości 1,5m w wersji v2.1 dla...

45 zł Więcej...
reklama