reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Kudelski „połączy” klientów Nagra i Conax CA

dodano: 2019-07-08 09:02 | aktualizacja: 2019-07-08 11:06
autor: Janusz Sulisz | źródło: Nagra Kudelski/broadbandtvnews

Nagra Nagra Kudelski twierdzi, że „połączy” klientów obu swoich systemów dostępu warunkowego Nagra i Conax. Na briefingu medialnym w Montreux, Ivan Verbesselt, szef marketingu firmy Nagra, powiedział, że mimo iż konsumenci produktów Nagra i Conax bardzo się między sobą różnią, to w razie potrzeby platformy korzystające z Conax będą mogły, dzięki wspólnemu klientowi, przenieść się do bardziej wyrafinowanego systemu Nagra.

Nagra


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Przypomnijmy, że Conax został przejęty przez Kudelski Group w 2014 r. za 164 mln euro. Jego bazę użytkowników stanowili mniejsi operatorzy platform, w przeciwieństwie do wielkich operatorów utrzymywanych przez samą Nagrę. Co prawda pełna integracja firm Nagra i Conax nastąpiła 1.01.2018 r., ale dotyczyła tylko firm, a nie dotyczyła integracji samych systemów, bo to wcale nie jest takie proste. W Polsce ta sprawa będzie dotyczyć abonentów platformy nc+, gdzie wykorzystywane są trzy systemy dostępu: stary Seca MediaGuard z Nagra MA (po Cyfrze+) oraz Conax jako pozostałość po telewizji n i telewizji na kartę (TNK). Pisaliśmy, że proces unifikacji ma nastąpić w lipcu 2020 r.

Zarówno dostęp warunkowy Nagra, jak i Conax są zasilane opartą na chmurze platformą usług zabezpieczeń.

Nagra kontynuuje wdrażanie technologii tzw. znakowania wodnego (z ang. watermarking technology) NexGuard. Firma poszukuje posiadaczy praw sportowych, którzy w przeszłości wykazywali dużą niechęć do ochrony swoich treści sportowych w porównaniu z ich odpowiednikami w studiach hollywoodzkich, które bardzo mocno chronią swoje pozycje filmowe.

Simon Trudelle, dyrektor ds. zarządzania produktami w firmie Nagra, twierdzi, że na dyskusje wpływa piractwo:

Jeśli spojrzysz na strategię niektórych graczy, to jedynie angielska Premier League ma swoje wymagania dotyczące bezpieczeństwa, które obejmują znak wodny [od red. pozostali niekoniecznie]. Uważamy, że jest to trend i ciężko pracujemy, aby właściciele praw do wydarzeń sportowych podążali w tym samym kierunku co studia filmowe prawie 10 lat temu.

Dodał, że piraci są nadal bardzo zainteresowani treścią wysokiej jakości, nawet jeśli jest to najtrudniejsze do zdobycia.

Źródło: broadbandtvnews.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Systemy kodowania


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Opticum RED Wideband + 4 SAT Legacy

Cyfrowy konwerter hybrydowy - WIDEBAND + 4 SAT Legacy. To...

149 zł Więcej...

Odbiornik AX 4KBOX HD61 Combo

AX 4K HD61 Combo - najnowszy odbiornik Ultra HD marki...

849 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 190 zł Więcej...
reklama