reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Weekend z Wojciechem Smarzowskim w Kino Polska [wideo]

dodano: 2019-07-09 11:48
autor: Janusz Sulisz | źródło: Kino Polska

Drogówka Smarzowski Kino Polska Kino Polska zaprasza na Weekend z Wojciechem Smarzowskim. 27 i 28 lipca stacja wyemituje premierowo „Drogówkę” i „Wesele” - dwa głośne filmy tego obsypanego nagrodami, jednego z najlepszych polskich reżyserów. 

Wesele Smarzowski Kino Polska


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Prowokacyjna Drogówka to bezkompromisowy obraz zamkniętego świata warszawskiej policji. Gdy w tajemniczych okolicznościach ginie jeden ze stołecznych gliniarzy, beztroskie życie kumpli z policji nagle się zmienia. O morderstwo zostaje oskarżony sierżant Ryszard Król, który – chcąc oczyścić się z zarzutów – wpada na trop przestępczych układów na najwyższych szczeblach władzy. W Drogówce występuje plejada topowych polskich aktorów, m.in.: Bartłomiej Topa, Arkadiusz Jakubik, Julia Kijowska, Eryk Lubos, Jacek Braciak, Marcin Dorociński, Marian Dziędziel i Agata Kulesza. Film zdobył Złote Lwy na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni w kategorii najlepszy montaż (Paweł Laskowski) oraz nagrodę filmową Orzeł za najlepszy scenariusz (Wojciech Smarzowski) i najlepszą drugoplanową rolę męską (Arkadiusz Jakubik).

Wesele to z kolei pełnometrażowy debiut Wojciecha Smarzowskiego, który uczynił z niego jednego z najpopularniejszych polskich reżyserów. Film jest gorzką wiwisekcją polskiego charakteru i świetnie obrazuje narodową hipokryzję, stosunek do religii czy słabość do alkoholu. Gdy na weselu córki bogatego chłopa z ambicjami zabawa rozkręca się na całego, ułożony świat całej rodziny zaczyna się walić… Film zdobył mnóstwo nagród na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, m.in. Nagrodę Specjalną Dziennikarzy i Jury (Wojciech Smarzowski) oraz nagrodę w kategorii najlepsza pierwszoplanowa rola męska (Marian Dziędziel). Wesele będzie też można zobaczyć w Kinie Letnim Telewizji Kino Polska – pokaz filmu odbędzie się w piątek, 16 sierpnia o godz. 21:00, na Placu Grunwaldzkim w Gdyni (www.kinopolska.pl/kinoletnie). 
  

 
Weekend z Wojciechem Smarzowskim w Kino Polska:

Drogówka
sobota, 27 lipca / 23:00
piątek, 2 sierpnia / 23:00

Wesele
niedziela, 28 lipca / 21:55
sobota, 3 sierpnia / 20:00


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Uchwyt do krokwi pod rynnę

Uchwyt do krokwi pod rynnę

199 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5278) ULTRABOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X + 1TB HDD

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X UHD 4K z wbudowanym...

799 zł Więcej...
reklama