reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Bawaria: co trzecia osoba ma odbiornik DAB+

dodano: 2019-07-09 12:05
autor: Jan Borejko | źródło: infosat.de/BLM

DAB+ Wskaźnik dostępu do odbiorników DAB+ w Bawarii to już ponad 30 proc. Okazuje się, że już 31 proc. populacji w wieku 14 lat i więcej w Bawarii twierdzi, że może korzystać z co najmniej jednego radia cyfrowego DAB+ w domu i/lub w samochodzie. To około 3,5 mln mieszkańców tego najbogatszego niemieckiego landu. To około 600 tys. więcej niż rok temu.

DAB+ DAB Plus


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
To wstępny wynik analizy zasięgu radia cyfrowego w Bawarii, którą ogłosił Bawarskie Państwowe Centrum ds. Nowych Mediów (BLM).

Prawie co piąty 14-latek (dobre 18 proc.) włącza swoje urządzenie DAB+ odpowiednio w normalny dzień tygodnia od poniedziałku do piątku. Według BLM oznacza to dzienny zasięg wynoszący 2 mln słuchaczy, co stanowi wzrost o prawie jedną czwartą (23 proc.) w ciągu roku. Rosnąca dostępność cyfrowego sprzętu radiowego DAB+ jest zatem odzwierciedlona w zwiększonym dziennym zasięgu radia DAB+. Co ciekawe dzięki temu słuchanie radia przez Internet ulega stagnacji, a dzienny zasięg wynosi 13 proc. (minus 0,4 punktu procentowego).

Liczba odbiorników radiowych DAB+ w samochodach wzrosła o około 180 tys. w ciągu ostatniego roku. Znacznie wyższy wzrost spodziewany jest od 2021 r. - wówczas należy wdrożyć dyrektywę UE, zgodnie z którą każdy nowy samochód musi mieć zainstalowane radio DAB+. W Niemczech powinno to zostać osiągnięte w odpowiednim czasie poprzez zmianę ustawy o telekomunikacji (TKG).

Od 2020 r. Bawaria będzie pierwszym landem, w którym wszystkie lokalne stacje FM będą równolegle nadawane w DAB+. 

Zdaniem prezesa BLM cyfrowy krajobraz przyszłości rozwija się w oparciu o zdrową mieszankę naziemnego cyfrowego radia DAB+ i programów radiowych online z Internetu.

Ci, którzy nie korzystają z obu kanałów cyfrowych, stracą słuchaczy, udziały w rynku, a tym samym przychody. Przecież zalety naziemnego cyfrowego radia i audio w Internecie również się wzajemnie uzupełniają: cyfrowe radio DAB+ umożliwia kontynuację klasycznego modelu biznesowego dystrybucji programów liniowych i marketingu reklamowego prywatnego radia w Niemczech - powiedział Siegfried Schneider, prezes BLM.

- Polityka medialna powinna zatem promować digitalizację radiofonii jako całości, a nie zapobiegać jej lub ingerować w różnorodność jej kanałów dystrybucji -  podkreślił Siegfried Schneider.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii DAB+ na świecie


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5278) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...

Dron wyścigowy Hubsan H122D X4 Storm FPV

Potężne silniki, kamera HD i mnogość funkcji przekonują, że Hubsan...

429 zł Więcej...

Antena sat kempingowa 60 cm z przyssawką

stalowa antena 60 cm przenośna na przyssawkę.

139 zł Więcej...
reklama