reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Będą zmiany w ustawie antypirackiej Rosji?

dodano: 2019-07-09 17:21
autor: HP | źródło: telesputnik.ru

wyszukiwarka internet Wielu rosyjskich podmiotów praw autorskich, w tym Gazprom Media, Narodowa Grupa Medialna i Pierwyj kanał zaapelowało do federalnego regulatora rynku telekomunikacyjnego, aby w projekcie ustawy antypirackiej umieścić środek umożliwiający usunięcie domen pirackich stron internetowych z wyników wyszukiwania. Roskomnadzor ocenia ten pomysł za niedopracowany i uważa, że taki środek może doprowadzić do nadużyć.

Roskomnadzor


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
O tym, że właściciele praw autorskich chcą usuwać pirackie domeny w całości, a nie pojedyncze linki, został ogłoszony w czerwcu. Ten temat poruszono również podczas sesji antypirackiej w ramach Międzynarodowego Forum Ekonomicznego w Petersburgu. Zdanie Roskomnadzora w tej kwestii stała się znane już teraz.

W piśmie do Roskomnadzor posiadacze praw zauważają, że usunięcie linku bez zaangażowania sądu nie zawsze jest skuteczne, ponieważ ten sam piracki link szybko jest publikowany na następnej stronie. Dlatego proponują, aby usuwać całe domeny z wyników wyszukiwania.

Przypomnijmy, że firmy internetowe również sprzeciwiają się usuwaniu domen z wyszukiwania.

Niedawno szef Roskomnadzoru, Aleksander Żarow, powiedział, że projekt ustawy, opracowywany na podstawie memorandum antypirackiego, ma zostać przedstawiony Dumie Państwowej do końca lipca. Zauważył również, że dokument zawiera teraz trzy kontrowersyjne punkty.

Memorandum antypirackie było podpisane 1 listopada 2018 roku przez posiadaczy praw autorskich, operatorów usług i właścicieli zasobów internetowych. Dokument opisuje m.in. mechanizm usuwania z wyników wyszukiwania linków do stron internetowych z nielicencjonowaną treścią, do których prawa mają firmy medialne, które te memorandum podpisały.

Źródło: telesputnik.ru

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Piractwo


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Monoblock Quad 6° Inverto IDLB-QUDM21

Sprawdzony monoblock Quad marki Inverto serii Black Premium (6 stopni...

199 zł Więcej...

DJI Osmo Pocket

1 550 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ Ultimo 4K S2X FBC Multistream

Vu+ Ultimo 4K - najpotężniejszy odbiornik Ultra HD z rodziny...

1 990 zł Więcej...
reklama