reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Canal+ przejmuje ROK Studios

dodano: 2019-07-16 12:41
autor: Jerzy Kruczek | źródło: Canal+ Group/broadbandtvnews

ROK-Studios-Iroku-Canal-360px.jpg Francuska grupa płatnej telewizji Canal+ Group, właściciel platformy nc+, nabyła afrykańskie studio filmowe i telewizyjne ROK Studios, co jest pierwszym międzynarodowym przejęciem na nigeryjskim rynku filmowym - bardziej znanym jako Nollywood. Jak to wpłynie na ofertę programową kanałów filmowych w platformach należących do Canal+ Group? Czyżby w Polsce zaczęły pojawiać się afrykańskie filmy z nigeryjskiego Nollywood?

ROK-Sudios-canal-760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Założona przez Jason Njoku w 2010 roku - i wspierana przez 45 mln dol. - IROKOtv może pochwalić się największym na świecie katalogiem treści filmowych Nollywood.

Nollywood to gatunek filmowy spopularyzowany w Nigerii, który stał się de facto afrykańskim przemysłem filmowym i jednym z największych na świecie (według wielkości produkcji). Studia filmowe ROK z siedzibą w Lagos były inkubowane w celu stworzenia oryginalnej treści dla IROKOtv, do której można uzyskać dostęp online w dowolnym miejscu na świecie.

Przypomnieć warto, że Canal+ oferuje kanał Nollywood TV, poświęcony filmom nigeryjskim swoim abonentom w francuskojęzycznej Afryce i we Francji, a także w brytyjskim Sky, ale nie ma takiego kanału w Polsce, co mogłoby być interesującym uzupełnieniem oferty nc+.

W ramach umowy Canal+ przejął produkcję, dystrybucję treści i kanały wydawnicze ROK od IROKO.tv, afrykańskiego dystrybutora treści cyfrowych dla filmów nigeryjskich. Założycielka ROK, Mary Njoku będzie nadal dyrektorem generalnym ROK Productions.

Nollywood jest jednym z największych ośrodków produkcji filmowej na świecie, a firma Canal+ Group, należąca do Vivendi, ma na celu ekspansję w Afryce, ponieważ silna konkurencja ze strony usług strumieniowych, takich jak Netflix i Amazon, spowodowała, że ​​grupa straciła dużo abonentów we Francji - ostatnio ogłosiła również zwolnienia.

Przejęcie ROK nie jest pierwszą próbą współpracy grupy Canal+ z IROKO.tv. Francuska firma dołączyła do inwestycji o wartości 19 mln dol. w serii E w 2016 r., po której Canal + i IROKO uruchomiły francuski kanał VOD. Było to krótko po tym, jak Netflix ogłosił, że pojawi się w Afryce, choć z niewielką ilością oryginalnych afrykańskich treści. Netflix od tego czasu zaczął zamawiać filmy z Nigerii.

Jacques du Puy, dyrektor generalny Canal+ International, dodał:

 - Dzięki tej akwizycji Grupa Canal+ jest bardzo zadowolona, ​​że ​​może rozwinąć i wzbogacić katalog treści Nollywood i rozszerzyć markę ROK w obrębie kontynentu afrykańskiego i poza nim.


Szczegóły finansowe transakcji nie zostały ujawnione.

Źródło: broadbandtvnews.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Transmiter HDMI Megasat Premium do max. 100m

Bezprzewodowy transmiter HDMI firmy Megasat. Urządzenie pozwala na przesłanie sygnału...

669 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

Oferta „nc+ telewizja na kartę z Pakietem Start+” z modułem...

189 zł Więcej...

Zestaw nc+ telewizja na kartę: ITI 2851S + pakiet Komfort+/Filmbox 6m

Zestaw nc+ telewizja na kartę: dekoder ADB2851S (bez tunera DVB-T)...

179 zł Więcej...
reklama