reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Canal+ przejmuje ROK Studios

dodano: 2019-07-16 12:41
autor: Jerzy Kruczek | źródło: Canal+ Group/broadbandtvnews

ROK-Studios-Iroku-Canal-360px.jpg Francuska grupa płatnej telewizji Canal+ Group, właściciel platformy nc+, nabyła afrykańskie studio filmowe i telewizyjne ROK Studios, co jest pierwszym międzynarodowym przejęciem na nigeryjskim rynku filmowym - bardziej znanym jako Nollywood. Jak to wpłynie na ofertę programową kanałów filmowych w platformach należących do Canal+ Group? Czyżby w Polsce zaczęły pojawiać się afrykańskie filmy z nigeryjskiego Nollywood?

ROK-Sudios-canal-760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Założona przez Jason Njoku w 2010 roku - i wspierana przez 45 mln dol. - IROKOtv może pochwalić się największym na świecie katalogiem treści filmowych Nollywood.

Nollywood to gatunek filmowy spopularyzowany w Nigerii, który stał się de facto afrykańskim przemysłem filmowym i jednym z największych na świecie (według wielkości produkcji). Studia filmowe ROK z siedzibą w Lagos były inkubowane w celu stworzenia oryginalnej treści dla IROKOtv, do której można uzyskać dostęp online w dowolnym miejscu na świecie.

Przypomnieć warto, że Canal+ oferuje kanał Nollywood TV, poświęcony filmom nigeryjskim swoim abonentom w francuskojęzycznej Afryce i we Francji, a także w brytyjskim Sky, ale nie ma takiego kanału w Polsce, co mogłoby być interesującym uzupełnieniem oferty nc+.

W ramach umowy Canal+ przejął produkcję, dystrybucję treści i kanały wydawnicze ROK od IROKO.tv, afrykańskiego dystrybutora treści cyfrowych dla filmów nigeryjskich. Założycielka ROK, Mary Njoku będzie nadal dyrektorem generalnym ROK Productions.

Nollywood jest jednym z największych ośrodków produkcji filmowej na świecie, a firma Canal+ Group, należąca do Vivendi, ma na celu ekspansję w Afryce, ponieważ silna konkurencja ze strony usług strumieniowych, takich jak Netflix i Amazon, spowodowała, że ​​grupa straciła dużo abonentów we Francji - ostatnio ogłosiła również zwolnienia.

Przejęcie ROK nie jest pierwszą próbą współpracy grupy Canal+ z IROKO.tv. Francuska firma dołączyła do inwestycji o wartości 19 mln dol. w serii E w 2016 r., po której Canal + i IROKO uruchomiły francuski kanał VOD. Było to krótko po tym, jak Netflix ogłosił, że pojawi się w Afryce, choć z niewielką ilością oryginalnych afrykańskich treści. Netflix od tego czasu zaczął zamawiać filmy z Nigerii.

Jacques du Puy, dyrektor generalny Canal+ International, dodał:

 - Dzięki tej akwizycji Grupa Canal+ jest bardzo zadowolona, ​​że ​​może rozwinąć i wzbogacić katalog treści Nollywood i rozszerzyć markę ROK w obrębie kontynentu afrykańskiego i poza nim.


Szczegóły finansowe transakcji nie zostały ujawnione.

Źródło: broadbandtvnews.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AX 4KBOX HD60 S2X

AX 4K HD60 - najnowszy odbiornik Ultra HD marki AX....

399 zł Więcej...

Antena sat kempingowa 60 cm ze statywem

stalowa antena 60 cm przenośna ze statywem

199 zł Więcej...

'SAT Kurier' abonament za 2021 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2021 r. z wysyłką...

89 zł Więcej...
reklama