reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Rynek dekoderów osiągnie 2 mld dol. do 2024

dodano: 2019-07-17 12:49 | aktualizacja: 2019-07-17 14:01
autor: Jerzy Kruczek | źródło: Arizton

Smart-STB-Market-Arizton-2019-360px.jpg Oczekuje się, że rynek inteligentnych dekoderów (STB) osiągnie kwotę 2 mld dol. do 2024 roku. Według najnowszego raportu firmy Arizton, zajmującej się badaniami rynku, rynek dekoderów Smart wzrośnie o 8% w latach 2018-24.

Arizton
Smart-STB-Market-Arizton-2019-760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Okazuje się, że ten szybki wzrost wynika z wielu znaczących czynników, takich jak:
  • zwiększona konsumpcja treści OTT,
  • cyfryzacja w gospodarkach wschodzących,
  • rosnąca penetracja Internetu,
  • rosnący popyt ze strony sektora komercyjnego.

Inteligentne aplikacje, sztuczna inteligencja i asystenci głosowi napędzają innowacje w sektorze i tworzą przekonujące przypadki, w których konsumenci mogą inwestować w najnowsze cyfrowe dekodery STB.

Według raportu firmy Arizton wiadomo również, że pojawienie się nowych smartfonów i platform internetowych oraz innych cyfrowych rozwiązań wspiera operatorów w świadczeniu usług opartych na chmurze, nieliniowych i na żądanie (VOD).

Raport wskazuje też, że rynek dekoderów (STB) podlega znacznej konsolidacji, a transakcje takie jak przejęcie przez Technicolor działu dekoderów firmy Cisco, a Commscope kupuje znaną z dobrych i zaawansowanych dekoderów firmę Arris,która wcześniej przejęła znaną w Polsce firmę Pace odgrywa znaczącą rolę w rozwoju rynku. Oczekuje się, że rosnąca aktywność budowlana w sektorze mieszkaniowym i hotelarskim zwiększy jeszcze popyt na dekodery.

Raport Arizton z badań na rynku dekoderów (STB) obejmuje rozmiary rynku i prognozy, udział w rynku, trendy w branży, czynniki wzrostu i analizy dostawców. Badanie rynku zawiera informacje na temat segmentacji według technologii (OTT, IPTV i Hybrid), użytkowników końcowych (domowych i komercyjnych) oraz geografii (APAC, Europa, Ameryka Łacińska, MEA i Ameryka Północna).

Źródło: arizton.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Analizy rynkowe


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX Q + TelevioTV 3m-ce

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

349 zł Więcej...

Antena TELE System PF85 grafit

Włoska, stalowa antena podświetlana PF85 znanej firmy TELE System, z...

179 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 249 zł Więcej...