reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Stadion Legii Warszawa ze strefami 5G

dodano: 2019-07-17 13:46
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Play/Legia Warszawa

Play Legia Ericsson Fot. Jacek Prondzynski / legia.com Ericsson, Play i Legia Warszawa podpisały list intencyjny, na mocy którego stadion Legii stanie się jednym z najlepiej wyposażonych w infrastrukturę sieciową obiektów w Europie, a klienci Play będą mogli korzystać ze specjalnych stref z technologią 5G.

Play Legia Warszawa Ericsson


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
P4, operator sieci komórkowej Play, podpisał list intencyjny z dostawcą infrastruktury telekomunikacyjnej Ericsson oraz klubem piłkarskim Legia Warszawa dotyczący budowy sieci 5G na Stadionie Miejskim im. Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Stadion Legii Warszawa to kolejne miejsce, w którym Play umożliwi swoim abonentom korzystanie z sieci komórkowej najnowszej generacji. Na koniec czerwca br. operator komórkowy ogłosił, że w najbliższych tygodniach ruszają również testy konsumenckie sieci 5G w Toruniu.

Po zakończeniu projektu, Legia będzie dysponowała jednym z najnowocześniejszych stadionów w Europie, na którym będzie możliwa transmisja danych dzięki wykorzystaniu najwyższych standardów technologicznych. Na terenie całego obiektu Ericsson i Play zainstalują infrastrukturę obsługującą sieci 3G i 4G, a abonenci Play w specjalnych strefach będą mogli korzystać z technologii 5G. Legia, dzięki rozwojowi swojej aplikacji i innym usługom cyfrowym, przedstawi kibicom nowe, ekskluzywne treści na urządzenia mobilne.
 

To dla nas ważne, że wraz z naszym partnerem technologicznym, firmą Ericsson, będziemy w stanie zapewnić dostęp do korzyści wynikających z technologii 5G wszystkim uczestnikom biorącym udział w wydarzeniach na stadionie Legii w Warszawie. W kolejnej lokalizacji udowadniamy, że mamy najlepszą sieć w Polsce, odpowiadającą na potrzeby nawet tych najbardziej wymagających klientów

– powiedział Jean-Marc Harion, prezes zarządu Play.

Oprócz klientów Play, z sieci 5G korzystać będą mogli wszyscy biorący udział w wydarzeniach na stadionie Legii, którzy podłączą swoje urządzenia mobilne do istniejącej już sieci bezprzewodowej Wi-Fi.
 

Cieszymy się, że dzięki współpracy z Play i Ericsson oraz wykorzystaniu najnowocześniejszych technologii, będziemy mogli znacząco polepszyć jakość dostępu do internetu i usług komunikacyjnych podczas meczów na naszym stadionie. To element transformacji cyfrowej, która umożliwi rozwój naszych usług okołomeczowych. Dzięki tym zmianom niedługo będziemy w stanie w trakcie meczu dostarczyć naszym kibicom unikalny kontent i wdrożyć najnowocześniejsze rozwiązania z zakresu obsługi

– powiedział Dariusz Mioduski, prezes Legii Warszawa.

Jestem bardzo zadowolony, że możemy współpracować z PLAY i klubem Legia Warszawa we wdrożeniu technologii związanej z modernizacją komunikacji na stadionie. Ericsson to lider technologii 5G na całym świecie. Teraz rozwiązanie 5G udostępnimy na stadionie Legii, tak aby kibice mogli doświadczać 5G

– dodał Martin Mellor, szef firmy Ericsson w Polsce.

Już dziś sieć „5G Ready” Play jest dostępna w 24 proc. sieci, a do końca roku ten wskaźnik ma wzrosnąć do 38 proc. Rozbudowa własnej sieci jest jednym z kluczowych filarów strategii spółki ogłoszonej pod koniec 2018 roku, a jednym z jej głównych założeń jest niezależna, najbardziej zaawansowana technologicznie sieć wśród operatorów komórkowych w Polsce.

Według analiz Ericsson Mobility Report, użycie urządzeń mobilnych na stadionach zwiększa się rokrocznie o 67 proc. W trakcie wydarzenia kibice korzystają z aplikacji, kontaktują się poprzez media społecznościowe i dzielą się przeżyciami z przyjaciółmi.

Trzej partnerzy będą współpracować w zakresie stworzenia nowej jakości usług cyfrowych dla kibiców poprzez ulepszoną łączność i innowacyjne usługi stadionowe. Nowe produkty cyfrowe będą dostępne nie tylko na meczach, ale również podczas innych wydarzeń odbywających się przy ul. Łazienkowskiej.

Fot. Jacek Prondzynski / legia.com – od lewej: Martin Mellor - szef firmy Ericsson w Polsce, Jean Mark Harion - prezes zarządu Play, Dariusz Mioduski - prezes Legii Warszawa.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii 5G


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Zestaw nc+ telewizja na kartę: ITI 2850ST + pakiet Start+1m

Zestaw nc+ telewizja na kartę: odbiornik combo ADB2850ST + karta...

139 zł Więcej...

Konwerter Twin Opticum Robust 0.1dB

Bardzo tani, podwójny konwerter Universal Twin produkcji Opticum. Przeznaczony do...

39 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo - następca najbardziej udanych odbiorników satelitarnych producenta...

325 zł Więcej...
reklama