reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TVP Kultura wspomina Korę w 1. rocznicę śmierci

dodano: 2019-07-16 23:35 | aktualizacja: 2019-07-17 17:16
autor: Jakub Sulisz | źródło: TVP Kultura

TVP Kultura Kora Maanam Live 27 lipca, w przeddzień 1. rocznicy śmierci Kory Sipowicz, jednej z najbardziej barwnych postaci polskiej kultury, TVP Kultura zaprasza na wyjątkowy, krakowski koncert Maanamu nagrany w 1994 roku.

TVP Kultura Kora Maanam Live


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
28 lipca 2018 odeszła Kora Sipowicz – wokalistka grupy Maanam i prawdziwa gwiazda polskiego rocka. W przeddzień 1. rocznicy jej śmierci TVP Kultura przypomni archiwalny koncert Maanamu, nagrany z udziałem publiczności w studiu Łęg w Krakowie w 1994 roku. Zespół zagrał wtedy swoje największe przeboje, jak: „Cykady na Cykladach”, „Boskie Buenos” i „Żądza pieniądza”. Grupa Maanam – wcześniej znana jako M-a-M i Maanam Elektryczny Prysznic zadebiutowała oficjalnie na Muzycznym Campingu w Lubaniu w 1979 roku. Rok później wystąpili na Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, gdzie wykonali „Boskie Buenos” i „Żądzę pieniądza”. Ich występ okazał się ogromnym sukcesem, a Maanam zyskał rzesze fanów. Cała Polska pokochała krótkie, energiczne piosenki zespołu oraz intrygującą, wybuchową osobowość sceniczną wokalistki – Kory, która stała się ikoną stylu. 

Kora przez całe życie angażowała się w rozmaite projekty artystyczne: nagrywała z zespołami Püdelsi i Bexa Lala, wystąpiła na koncercie poświęconym twórczości Agnieszki Osieckiej na VIII Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, nagrała płytę z piosenkami Kabaretu Starszych Panów, wydała tomik poezji, napisała autobiografię, była jurorką programów telewizyjnych. W 2014 roku została odznaczona Srebrnym Medalem „Zasłużony Kulturze – Gloria Artis”, przyznawanym osobom szczególnie wyróżniającym się w dziedzinie twórczości artystycznej, działalności kulturalnej lub ochronie kultury i dziedzictwa narodowego. Dwa lata później Akademia Fonograficzna uhonorowała artystkę Złotym Fryderykiem za całokształt twórczości. 

„The best of Maanam: Live” w sobotę 27 lipca o godz. 22:25 w TVP Kultura


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

DJI Osmo Pocket

1 490 zł Więcej...

Moduł DeltaCam Pro Twin REV 2.0 Deltacrypt CI

Uniwersalny moduł dostępu DeltaCAM Twin REV 2.0 Deltacrypt CI z...

520 zł Więcej...

Konwerter Twin Televes

Podwójny konwerter Universal Twin hiszpańskiej firmy Televes o współczynniku szumów...

69 zł Więcej...
reklama