reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

nc+ zmieni nazwę na Platforma Canal+

dodano: 2019-07-18 06:33 | aktualizacja: 2019-07-27 12:29
autor: Anita Kaźmierska | źródło: naekranie.pl/wirtualnemedia.pl/satkurier.pl

Platforma Canal+ nc+ Potwierdziły się krążące już od jakiegoś czasu pogłoski, że platforma nc+ zmieni nazwę na Canal+. Przypomnimy, że aktualna nazwa powstała w wyniku połączenia Cyfry+ z platformą n w 2013 roku. Po latach, właściciel większościowy - Grupa Canal+, podjął decyzję o ujednoliceniu nazewnictwa wobec swojego macierzystego rynku, czyli Francji, gdzie działa platforma Canal. Dokładna nazwa na polskim rynku będzie brzmiała: „Platforma Canal+”.

nc+ Canal+


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Informacja o planach zmiany nazwy nc+ na Platforma Canal+ została rozesłana do m.in. pracowników ITI Neovision, w formie wewnętrznego komunikatu, a także do partnerów biznesowych. Do rebrandingu miałoby dojść jeszcze w 2019 roku.
 

- Pierwiastek Canal+ można obecnie odnaleźć w wielu obszarach rynku, a każdy, kto przez ostatnie lata miał kontakt z nowoczesną telewizją, serialami czy kinem, miał również w mniejszym lub większym fragmencie styczność z Canal+. W tej perspektywie zmiana nazwy jest dla nas naturalnym krokiem, dzięki któremu będziemy mogli nadal silnie inwestować w rozwój ekosystemu Canal+, z korzyścią dla abonentów oraz całego rynku telewizyjnego i filmowego. Zmiana nazwy pozwoli nam również podkreślić, że Canal+ jest i pozostanie naszym najważniejszym produktem w portfolio - czytamy w komunikacie spółki ITI Neovision, operatora platformy nc+.

ITI Neovision tłumaczy planowaną zmianę faktem, że Canal+ zapisał się w świadomości odbiorców jako synonim najwyższej jakości telewizyjnej. Firma zauważa, że to w koprodukcji z Canal+ powstały takie kultowe i wielokrotnie nagradzane filmy oraz seriale, jak „Ida” czy „Zimna wojna”. Ponadto marka kojarzy się z prekursorem innowacyjnych rozwiązań technologicznych - jako jedna z pierwszych wprowadziła transmisje w HD oraz 4K, a wkrótce będzie wdrażała na rynek technologię OTT. Dlatego zmiana nazwy miałaby przysłużyć się popularności platformy.
 

- Zmiana nazwy pozwoli nam na dalsze inwestycje w rozwój silnego ekosystemu Canal+, który nadal będzie łączył najlepszy sport, film i rozrywkę w jednym miejscu, w tym również w modelu OTT, dzięki planowanej usłudze myCanal - powiedział Piotr Kaniowski, kierownik ds. PR korporacyjnego, technologii i ofert w nc+ (za wirtualnemedia.pl).

Udziałowcami ITI Neovision są wspomniana wcześniej Grupa Canal+ (51 proc.) oraz TVN (32 proc.) i Liberty Global (17 proc.), właściciel m.in. UPC Polska.

Aktualizacja:
Z korespondencji wysyłanej abonentom nc+ wynika, że do zmiany nazwy na Platforma Canal+ dojdzie już we wrześniu 2019 roku.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii CANAL+


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Ferguson REGENT i100 FM, DAB+, BT, Wi-Fi, Radio internetowe

Stacjonarne radio DAB+ oraz UKF/FM. Posiada wbudowany głośnik oraz antenę...

269 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 259 zł Więcej...

Nagrywarka 4K UHD HyperCap II Duo

Nagrywarka (grabber) i streamer sygnału HDMI w wysokiej jakości, bezpośrednio...

1 790 zł Więcej...