reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Czym jest DX-ing oraz jak zostać DX-erem?

dodano: 2019-07-17 12:34 | aktualizacja: 2019-07-24 21:46
autor: Piotr (Peyu) | źródło: satkurier.pl

Peyu Witam wszystkich Czytelników czasopisma i portalu SAT Kurier. Na wstępie chciałbym się przedstawić. Mam na imię Piotr, a na forach internetowych jestem znany pod nickiem Peyu. Chciałbym Wam opowiedzieć troszkę o tzw. DX-ingu satelitarnym - co to takiego i z czym się to je.

Peyu


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Oczywiście są to łatwo dostępne LNB. Jednak wielu zapalonych DX-erów używa profesjonalnych LNB firmy SMW oraz polaryzatorów mechanicznych, jak i magnetycznych do zmiany polaryzacji, gdyż takie LNB nie mają możliwości automatycznie tego robić - tylko poprzez zewnętrze urządzenie polaryzator.

Tutaj mamy magnetyczny - z jednej strony port WR 75, z drugiej C-120. Zmiana polaryzacji odbywa się poprzez zmianę napięcia.
 

Tutaj mechaniczny, bardzo popularny Echostara.
 

Bardzo rzadko spotykanym był i jest polaryzator Hirschmann - wejście port WR 75, wyjście C-120. Zmiana polaryzacji odbywa się poprzez ruch sondy. Tutaj na zdjęciu polaryzacja pozioma po przekręceniu w pion jest pionowa. Sondą steruje pozycjoner ze sterowaniem polaryzatora.
 

Może on pracować w takim zestawie z LNB SMW.
 

Jak również z innym modelem SMW.
 

LNB SMW w tym przypadku mają zmianę polaryzacji poprzez polaryzator, lecz nie zawsze jest on w naszym posiadaniu. Wówczas możemy zastosować OMT, czyli urządzenie, które łączy nam polaryzację pionową i poziomą.
 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Instalacje tv-sat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

479 zł Więcej...

Mini PC Android Zidoo X20

Mini PC odtwarzacz sieciowy z Android 6.0 (bez sklepu play)...

2 150 zł Więcej...

'SAT Kurier' abonament za 2020 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2020 r. z wysyłką...

89 zł Więcej...
reklama