reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Irlandzki sąd zakazuje pirackiego streamingu

dodano: 2019-07-18 12:04 | aktualizacja: 2019-07-24 23:33
autor: HP | źródło: Irish Timews/sportbusiness.com

piractwo_streaming_360px.jpg Irlandzki sąd nakazał blokadę IP nielegalnego streamingu transmisji EPL. Irlandzcy widzowie, którzy będą próbować oglądać nielegalnie mecze angielskiej Premier League (EPL) w sezonie 2019/20, zostaną automatycznie zablokowani. Sąd zmusił dostawców usług internetowych w Irlandii do blokowania nielegalnych transmisji meczów na żywo. Podobne rozwiązania konieczne będą w całej Unii Europejskiej, bo inaczej nie uda się zablokować pirackiego streamingu sportu i seriali.

Streaming_of_piracy_satkurier_760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Irlandzki Sąd Gospodarczy nakazał blokadę jako spełnienie wymogów operatorów oferujących płatne transmisje meczów Premier League: Eircom / Eir, Sky Ireland, Sky Subscriber Services, Virgin Media Ireland i Vodafone Ireland. Żaden dostawca usług internetowych nie wyraził sprzeciwu, ponieważ wszyscy albo wspierali ten pomysł, albo byli neutralni.

W praktyce, strumienie będą sprawdzane w czasie rzeczywistym, aby dzięki najnowszym osiągnięciom technologicznym uniemożliwić oglądanie lewych transmisji w sieci. Do tego sąd będzie na bieżąco informowany, że na jakich platformach i aplikacjach możliwe będzie blokowanie strumieni.

Sąd otrzymał informację, że adresy IP hostów strumieniowych zostaną zaktualizowane co najmniej dwa razy w ciągu meczu i udostępnione dostawcom usług internetowych w celu zablokowania strumieni „w ciągu kilku minut”. Możliwe będzie blokowanie pirackiego streamingu na różnych platformach, w tym na dekoderach, komputerach i telefonach.

Irlandzkie orzeczenie sądu jest ostatnim z szeregu batalii prawnych, z którymi EPL walczyło w ostatnich latach i jest wynikiem doprowadzenia do skazania trzech mężczyzn za piractwo w marcu.

Inne znaczące zwycięstwa to sprawa holenderskiego serwisu strumieniowego Ecatel w styczniu 2018 r. - tam uzyskano decyzję sądu o wartości 600 tys. funtów odszkodowania za lewy streaming.

Od redakcji:

Zachęcamy do informowania o przypadkach piractwa i innych zagrożeniach na poziomie cyberbezpieczeństwa (banki, wirusy), a postaramy się je opublikować. Pochwalcie się swoim przypadkiem - warto ostrzec innych. 

Piszcie na adres: redakcja[at]satkurier.pl.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Streaming


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 139 zł Więcej...

Antena Opticum AX1000+ LTE

Wysokiej jakości telewizyjna antena UHF marki Opticum. Zaprojektowana specjalnie do...

69 zł Więcej...

Miernik Linbox WS-6944 Combo dla DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

479 zł Więcej...
reklama