reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Dynastia Donalda Trumpa” w sierpniu na History

dodano: 2019-07-22 11:50
autor: Jan Borejko | źródło: History

Dynastia Donalda Trumpa History W sierpniu telewizja History przedstawi historię 45. prezydenta Stanów Zjednoczonych i jego rodziny w programie „Dynastia Donalda Trumpa”. Dowiemy się jak wyglądała kariera amerykańskiego biznesmena, jak stał się gwiazdą telewizji a także jak wyglądała jego kampania prezydencka zakończona niespodziewanym sukcesem. W sierpniu na History zgłębimy także tajniki sztuki rzemieślniczej w nowym programie „The Butcher: pojedynek rzeźników”. Na History 2 w czwartki odkrywać będziemy „Kryminalne zagadki starożytności” a w niedziele udamy się na mokradła Luizjany w poszukiwaniu „Bestii z bagien”.

Dynastia Donalda Trumpa History


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
„Dynastia Donalda Trumpa”
Od gorączki złota, jaka zapanowała nad rzeką Klondike w końcu XIX wieku, aż po początki imperium nowojorskich nieruchomości – sześciogodzinny dokument przedstawia losy rodziny Trumpów w sposób rzadko prezentowany wcześniej. Przyjrzymy się dzieciństwu Donalda Trumpa w Queens i jego pierwszej, ryzykownej inwestycji na Manhattanie. Dowiemy się jakie książki przyniosły mu rozgłos i jak stał się gwiazdą telewizji, a także jak w 2016 wyglądała jego kampania prezydencka zakończona niespodziewanym sukcesem. Relacje z pierwszej ręki i archiwalne nagrania tworzą wyjątkowy obraz dynastii Trumpów, będący zarazem historią 45 prezydenta Stanów Zjednoczonych.
W niedziele, od 4 sierpnia o 21:00 w History

„The Butcher: pojedynek rzeźników”
Przez wieki umiejętności rzeźnicze stanowiły klucz do przetrwania. Dla starożytnych cywilizacji nękanych chorobami pokarmowymi rzeźnik, dzięki swej wiedzy i odpowiednim narzędziom, był tym, od którego zależało życie lub śmierć. Mijały wieki i z czasem punkt rzeźniczy stał się stałym elementem każdego miasta. Dzisiaj tysiące ludzi potrafią dokonać uboju i podziału mięsa, ale tylko nielicznych można uznać za mistrzów w swoim fachu. W programie po raz pierwszy najlepsi z nich zmierzą się ze sobą w niezwykłych zawodach. Ich talent, doświadczenie i technika zostaną poddane próbie. Korzystając z przygotowanych narzędzi i maszyn mistrzowie sztuki rzeźniczej będą kroić, piłować i dzielić, by dowieść  swych niezwykłych kompetencji w każdych, nawet najbardziej niezwykłych warunkach. Zapoznają też widzów z fascynującymi tajnikami swojej profesji.
W środy, od 14 sierpnia o 22:00 w History
 

„Starożytni kosmici”
Twórcy serii poszukują śladów kosmitów na Ziemi, które zostawiali przez ostatnie 75 milionów lat: od epoki dinozaurów, przez starożytny Egipt, po współczesną Amerykę. Zbadają dokumenty historyczne i dzieła sztuki sugerujące spotkania z pozaziemską cywilizacją, a także współczesne doniesienia o obserwacjach tajemniczych obiektów na niebie. Spróbują potwierdzić wiarygodność tych źródeł i zbadają ich wpływ na nasz świat, szczególnie na rozwój techniki.
Codziennie od 19 sierpnia o 21:00 w History

„Kryminalne zagadki starożytności”
W ciemnym zakątku ceglanego, wiktoriańskiego budynku w centrum Newcastle leży egipska mumia mężczyzny, który zmarł tysiące lat temu. Kości jego czaszki znakomicie się zachowały, ale zanim został zmumifikowany dotkliwie go pobito, a następnie uduszono. Do dziś przetrwała jedynie głowa. To nie jedyny tak tajemniczy przypadek. W związku z rosnącą liczbą spraw kryminalnych związanych z mumiami, w Wielkiej Brytanii, przy uniwersytecie w Yorku powstała grupa badawcza, która, wykorzystując najnowsze zdobycze nauki, stara się rozwikłać te zagadki.
W czwartki, od 1 sierpnia o 21:00 w History 2

„Bestia z bagien”
"Bestia z bagien" to obraz odwołujący się do ostatnich wydarzeń na mokradłach Luizjany oraz do ponurych legend z jej terenów. Od wieków są tam znane opowieści o potworze zwanym Rugaru, opisywanym też jako Wielka Stopa czy bestia przypominająca wilkołaka. W ostatnich latach wzrosła liczba doniesień o spotkaniu Rugaru. Głośno jest też o coraz częstszych obrzędach voodoo podejmowanych w celu odstraszenia jakiejś groźnej siły. Serial przedstawia wydarzenia i relacje osób, które rzekomo widziały Rugaru, starając się odpowiedzieć na pytanie, co właściwie się stało. Mowa o regionie pełnym tajemniczych historii. Bagna kryją dawne miejsca pochówku Indian, a w okolicy nie brak relacji o dziwnych przypadkach pojawiania się tajemniczych świateł, które wabią ludzi ku zdradliwym mokradłom. W przeszłości tereny te były miejscem wielu makabrycznych wydarzeń. Epidemia cholery zebrała śmiertelne żniwo zabijając całe rodziny. Historia Luizjany, wierzenia i tradycje jej mieszkańców stanowią tło tej przejmującej opowieści.
W niedziele o 21:00 w History 2


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Famaval 80SP ceglasta

Portugalska antena podświetlana firmy Famaval 80cm, do odbioru wiązek satelitów...

79 zł Więcej...

Antena Corab COR-900 grafit

Najnowszy model polskiej anteny stalowej 90cm z zawieszeniem sztywnym w...

99 zł Więcej...

Kamera SJCAM SJ8 PRO

980 zł Więcej...
reklama