reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Największy rosyjski satelita telekomunikacyjny oddany do użytku

dodano: 2019-07-22 11:57 | aktualizacja: 2019-07-22 12:53
autor: Jan Borejko | źródło: Gazprom Space Systems

Yamal-601-49E-pasmo-C-360px.jpg Specjaliści uruchomili na pozycji 49°E największego satelitę telekomunikacyjnego Yamal 601 spośród wszystkich rosyjskich satelitów na orbicie. Oficjalną informację o oddaniu do użytku podał operator satelity Yamal 601 - firma Gazprom Space Systems. 

Yamal Gazprom


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Kilka dni temu, wszyscy nadawcy działający na satelicie Yamal 202 z powodzeniem zostali przeniesieni na nowego satelitę - poinformowano na swojej stronie internetowej operatora.


Przypomnijmy, że satelita został wyniesiony 30 maja z Bajkonuru za pomocą rakiety Proton-M z górnym stopniem Briz-M.
Jednak już 1 czerwca Gazprom Space Systems poinformował, że kiedy satelita był wprowadzany na orbitę geostacjonarną, nastąpiło zakłócenie z powodu odchylenia wektora ciągu apogeum.

W rezultacie tego specjaliści francuskiego oddziału producenta satelity Thales Alenia Space musieli dokończyć transferu satelity na odpowiednie miejsce na orbicie z wykorzystaniem silników własnych satelity. 26 czerwca satelita Yamal 601 trafił na prawidłową orbitę.

Po testach dopiero 19 lipca 2019 r. Thales Alenia Space całkowicie przeniosła zarządzanie satelitą Yamal 601 do firmy Gazprom Space Systems.

Yamal 601 zastąpił satelitę Yamal 202 na pozycji  49°E w celu świadczenia usług telefonii stacjonarnej i transmisji danych w paśmie C w dużej części Rosji oraz w krajach WNP, w Europie, na Bliskim Wschodzie i Azji Południowo-Wschodniej. Ponadto satelita zapewni użytkownikom w Rosji usługi telekomunikacyjne oraz szybki dostęp do Internetu w paśmie Ka.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

Oferta „nc+ telewizja na kartę z Pakietem Start+” z modułem...

199 zł Więcej...

Odbiornik AX 4KBOX HD61 Twin

AX 4K HD61 Twin - najnowszy odbiornik Ultra HD marki...

849 zł Więcej...

Odbiornik Dreambox DM900 Ultra HD 2xS2X Multistream

Najnowszy odbiornik UHD cenionej marki Dreambox - nowy model DM900...

1 250 zł Więcej...
reklama