reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Ukraina: Dwóch operatorów nadawało rosyjskie kanały

dodano: 2019-07-22 19:10
autor: RO | źródło: mediananny.com

Rossija 1 Rosja Ukraiński organ nadzorujący media ujawnił dwóch operatorów retransmitujących rosyjskie kanały telewizyjne. Jak się wyjaśniło na ostatnim posiedzeniu Narodowej Rady ds. telewizji i radia, nieplanowane sprawdzenie donieckiej spółki Online Ukraina, przeprowadzone jeszcze wiosną, ujawniło, że operator retransmituje aż 166 kanałów nie objętych licencją. Zgodnie z przewidzianymi wymaganiami, powinien nadawać 87 kanałów, w tym 60 krajowych, a w rzeczywistości było 205 i 52 krajowych.

Narodowa Rada Ukrainy ds. telewizji radia


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Ponadto w wykazie znaleziono 9 kanałów zakazanych przez Narodową Radę (Woprosy i otwiety, Usadba, Drive, Zdorowoe TV, Karusel, Boec, Multimania, Retro i TV XXI). Ponad 80 stacji, w większości rosyjskich, nie było wniesionych na listę adaptowanych przez Ukrainę.

Z licencjonowanych ukraińskich kanałów, dostawca nie przekazywał M1, Indigo TV, XSport, Eskulap, Donbas TV czy O-TV. A także nie było 7 kanałów wchodzących w skład obowiązkowych, uniwersalnych usług programowych UPU (Ukraina telekanal i kanały publiczne NOTU).

Niezapowiedziana kontrola innego operatora OVIS-2 z miasta Mohylów Podolski w obwodzie winnickim została przeprowadzona na wniosek Służby Bezpieczeństwa Ukrainy. Tutaj jednak lista naruszeń okazała się znacznie krótsza: trzy rosyjskie kanały nieuwzględnione na liście adaptowanych na Ukrainie - STS, Rodnoe Kino i TV3).

W rezultacie Online Ukraina otrzymało ostrzeżenie i karę wielkości 25% opłaty licencyjnej (dokładnie 7526 hrywien - ok. 1100 zł). OVIS-2 dostało tylko ostrzeżenie. W przyszłości naruszenia mogą odegrać decydującą rolę w przedłużeniu licencji.

Źródło: mediananny.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Octagon SF8008 Twin UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Twin UHD 4K S2X - odbiornik UHD 4K...

519 zł Więcej...

Mini PC Android Zidoo X8

Mini PC na systemie Android 6.0 Marshmallow z procesorem Realtek...

559 zł Więcej...

Odbiornik Dreambox ONE Ultra HD 2xS2X Multistream

Najnowszy i najszybszy odbiornik UHD cenionej marki Dreambox - nowy...

1 249 zł Więcej...
reklama