reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Ukraina: Dwóch operatorów nadawało rosyjskie kanały

dodano: 2019-07-22 19:10
autor: RO | źródło: mediananny.com

Rossija 1 Rosja Ukraiński organ nadzorujący media ujawnił dwóch operatorów retransmitujących rosyjskie kanały telewizyjne. Jak się wyjaśniło na ostatnim posiedzeniu Narodowej Rady ds. telewizji i radia, nieplanowane sprawdzenie donieckiej spółki Online Ukraina, przeprowadzone jeszcze wiosną, ujawniło, że operator retransmituje aż 166 kanałów nie objętych licencją. Zgodnie z przewidzianymi wymaganiami, powinien nadawać 87 kanałów, w tym 60 krajowych, a w rzeczywistości było 205 i 52 krajowych.

Narodowa Rada Ukrainy ds. telewizji radia


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Ponadto w wykazie znaleziono 9 kanałów zakazanych przez Narodową Radę (Woprosy i otwiety, Usadba, Drive, Zdorowoe TV, Karusel, Boec, Multimania, Retro i TV XXI). Ponad 80 stacji, w większości rosyjskich, nie było wniesionych na listę adaptowanych przez Ukrainę.

Z licencjonowanych ukraińskich kanałów, dostawca nie przekazywał M1, Indigo TV, XSport, Eskulap, Donbas TV czy O-TV. A także nie było 7 kanałów wchodzących w skład obowiązkowych, uniwersalnych usług programowych UPU (Ukraina telekanal i kanały publiczne NOTU).

Niezapowiedziana kontrola innego operatora OVIS-2 z miasta Mohylów Podolski w obwodzie winnickim została przeprowadzona na wniosek Służby Bezpieczeństwa Ukrainy. Tutaj jednak lista naruszeń okazała się znacznie krótsza: trzy rosyjskie kanały nieuwzględnione na liście adaptowanych na Ukrainie - STS, Rodnoe Kino i TV3).

W rezultacie Online Ukraina otrzymało ostrzeżenie i karę wielkości 25% opłaty licencyjnej (dokładnie 7526 hrywien - ok. 1100 zł). OVIS-2 dostało tylko ostrzeżenie. W przyszłości naruszenia mogą odegrać decydującą rolę w przedłużeniu licencji.

Źródło: mediananny.com

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Dron wyścigowy Hubsan H122D X4 Storm FPV

Potężne silniki, kamera HD i mnogość funkcji przekonują, że Hubsan...

429 zł Więcej...

Transmiter HDMI Megasat Premium do max. 100m

Bezprzewodowy transmiter HDMI firmy Megasat. Urządzenie pozwala na przesłanie na...

670 zł Więcej...

Konwerter Unicable Opticum Legacy Twin LNB SCR2 UNC2

Rewolucja w instalacjach antenowych - konwerter Unicable Legacy 0,1dB marki...

159 zł Więcej...
reklama