reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Vectra wdraża standard DOCSIS 3.1

dodano: 2019-07-23 10:10 | aktualizacja: 2019-07-23 16:12
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Cisco/Vectra

Vectra internet Obsługując ponad milion użytkowników w 439 miastach w Polsce, firma Vectra jest drugim pod względem liczby abonentów operatorem kablowym w kraju. Wraz z globalnym trendem wzrostu konsumpcji Internetu oraz mediów cyfrowych spółka zdecydowała się na wdrożenie standardu DOCSIS 3.1 w swojej sieci szerokopasmowej. Jest to kolejny krok na drodze do unowocześnienia infrastruktury oraz jej rozwoju w celu świadczenia usługi dostępu do Internetu dla najbardziej wymagających użytkowników.

Vectra internet


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Opracowany w 2013 roku, przez współpracującą z dostawcami urządzeń do sieci kablowych organizację CableLabs, standard DOCSIS 3.1 umożliwia transmisję danych, głosu czy obrazu wideo za pośrednictwem jednej infrastruktury operatora. Rozwiązanie to jest rozwijane od lat 90. XX wieku. Obecnie na rynku funkcjonuje wersja 3.1, która zapewnia znaczne zwiększenie prędkości transmisji danych. Dzięki zaawansowanym mechanizmom modulacji, sieci budowane zgodnie ze specyfikacją DOCSIS 3.1 pozwalają na osiągnięcie przepustowości nawet do 10 Gb/s.
 

Wdrożenie standardu DOCSIS 3.1 opartego na technologii światłowodowej to dla nas kontynuacja inwestycji w rozwój sieci szerokopasmowej. Vectra chce towarzyszyć klientom w odkrywaniu możliwości nowoczesnej technologii. Naszym celem jest dostarczenie użytkownikom wysokiej jakości rozrywki, z której nasi klienci mogą cieszyć się gdzie chcą i kiedy chcą. Zastosowanie najnowocześniejszych rozwiązań w infrastrukturze ma ten cel mocno wspierać

– mówi Tomasz Żurański, prezes zarządu Vectra S.A.

Cisco jest światowym liderem w dziedzinie budowy sieci. Nasze technologie pomagają klientom w skutecznej realizacji ich strategii rozwoju i pozwalają sprostać najwyższym wymaganiom dotyczącym przepustowości, jakości i efektywności działania ich infrastruktury. Jestem przekonany, że dzięki wdrożeniu standardu DOCSIS 3.1 w oparciu o rozwiązania Cisco, Vectra zapewni swoim klientom najwyższą jakość usług

– mówi Przemysław Kania, dyrektor generalny Cisco w Polsce.

Nowe rozwiązanie zostanie uruchomione na obecnie pracujących w sieci Vectry urządzeniach Cisco® Converged Broadband Router-8 (cBR-8), spełniających wymogi zarówno standardu DOCSIS 3.0, jak i DOCSIS 3.1. Uruchomienie DOCSIS 3.1 na urządzeniach CMTS (Cable Modem Termination Systems) od Cisco jest jednym z wielu projektów realizowanych wspólnie przez Vectrę i Cisco.

Równolegle obie firmy prowadzą prace na rzecz wdrożenia nowoczesnej architektury DAA (Distributed Access Architecture) pozwalającej na transformację z sieci analogowej na cyfrową z wykorzystaniem urządzeń Remote PHY. Jest to kolejny krok, który umożliwi w przyszłości oferowanie usług 10 Gb/s poprzez połączenie rozwiązań rozszerzonego spektrum DOCSIS, pełno dupleksowego DOCSIS 3.1 oraz fiber to the home, czyli sieci światłowodowej doprowadzonej do użytkowników końcowych (domowych).

Za wdrożenie rozwiązań Cisco w Vectra S.A. odpowiada firma Klonex-VCS.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polskie kablówki


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Zestaw uszczelniający dach z korkiem - ceglasty

Zestaw uszczelniający masztu z nakładką uszczelniająca poszycie dachu, nakładką uszczelniającą...

119 zł Więcej...

Antena Fuba DAA 850 ceglasta

Fuba DAA 850 to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

429 zł Więcej...

Mini PC Android Di-Way X96 Air 8K

DI-WAY AND-X-96 Air to urządzenie - player 8K UHD, który ...

299 zł Więcej...
reklama