reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

UE zatwierdza umowę Vodafone - Liberty Global

dodano: 2019-07-19 23:13
autor: Jan Borejko | źródło: Vodafone/Liberty Global

Vodafone TV Komisja Europejska zatwierdziła przejęcie przez Vodafone działalności kablowej firmy Liberty Global w Niemczech, Czechach, na Węgrzech i w Rumunii. Nie dotyczy Polski! Zgoda jest związana z pełnym wdrożeniem pakietu zobowiązań złożonych przez Vodafone, aby zapewnić, że klienci nadal otrzymują uczciwe ceny, usługi wysokiej jakości i innowacyjne produkty. Spodziewany jest protest konkurentów i stowarzyszeń w Niemczech.

Liberty Global Unitymedia UPC


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W celu rozwiązania problemów związanych z konkurencją podniesionych przez Komisję Europejską Vodafone zobowiązała się w Niemczech do udzielenia swojemu konkurentowi Telefónice dostępu do połączonej sieci kablowej Vodafone i Unitymedia (zależna od Liberty Global). Ponadto Vodafone zgodziło się nie dawać nadawcom telewizyjnym możliwości udostępniania ich treści bezpośrednio klientom telewizji kablowej za pośrednictwem strumieniowania internetowego (OTT).

Vodafone zobowiązał się również nie zwiększać stawek za dostarczanie kabla dla niekodowanych nadawców i nadal przekazywać towarzyszące im sygnały HbbTV, aby widzowie mieli bezpośredni dostęp do interaktywnych usług nadawców.

Vodafone i Liberty Global ogłosiły przejęcie w maju 2018 r. Cena zakupu wynosi 18,4 mld euro.  Konkurenci, stowarzyszenia i branża mieszkaniowa w Niemczech ostro skrytykowały projekt, ponieważ obawiają się pogorszenia warunków konkurencji. Szykuje się protest z tym związany. Transakcja ma zostać zakończona do 31 lipca 2019 roku.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Modulator cyfrowy DVB-T HD Edision Lite

Modulator cyfrowy DVB-T HD Edision. Pozwala na konwersję sygnału video...

580 zł Więcej...

Odbiornik VU+ ZERO Black

VU+ ZERO - najnowszy model firmy VU+ na Linuksie z...

419 zł Więcej...

Stojak gięty balkonowy 50cm uniwersalny

Stojak balkonowy gięty z 2 cybantami

30 zł Więcej...
reklama