reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Koniec pirackiej platformy ZSat w Palermo [wideo]

dodano: 2019-07-23 12:13 | aktualizacja: 2019-07-24 23:31
autor: HP | źródło: DDay/punto-informatico.it

pirackie-dekodery-Sky-piractwo-cardsharing-360px.jpg Włoska policja zlikwidowała nielegalną platformę IPTV w Palermo. ZSAT zapewniała nieautoryzowany dostęp do platform płatnej telewizji Sky Italia i DAZN. W domu 35-latka z Palermo znaleziono ukryte w łazienkach i śmieciach 186,900 euro w gotówce, profesjonalną maszynkę do liczenia banknotów, nieokreśloną ilość sztabek złota i dwa portfele sprzętowe do kryptowalut (bitcoin).

pirackie-dekodery-Sky-piractwo-cardsharing-760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
ZSAT - włoska platforma IPTV zajmowała się przesyłaniem zawartości platformy Sky Italia i DAZN do swoich użytkowników, w całkowicie nielegalny i nieautoryzowany sposób.

ZSAT miała aż 11 tys. abonentów IPTV
Policja zakończyła działalność ZSAT pod nadzorem prokuratora Palermo. W sypialni znaleziono również 57 dekoderów zainstalowanych w celu pozyskania sygnału do rozprowadzenia płatnych kanałów wśród 11 tysięcy klientów w całych Włoszech za pomocą prawdziwych subskrypcji, dzięki cardsharingowi. Co ciekawe, właściciel był tak naiwny, że rejestrował te dekodery Sky Italia na własne nazwisko! Klienci lewej platformy IPTV płacili znacznie niższą kwotę niż oficjalna oferta Sky Italia czy DAZN.

11 tys. abonentów lewej platformy też jest mocno zagrożona sankcjami, które może sięgnąć kilku tysięcy euro, nawet za korzystanie z usługi non-profit.

Zablokowanie działalności pirackiej platformy możliwa była dzięki pracy sekcji Financial Cybercrime, co pozwoliło zadać decydujący cios ZSAT, którego działalność określana jest jako „milionario” milionowa! Część nielegalnych dochodów (szacuje się, że całkowity obrót przekroczył 700 mln euro w 2018 r.),  mogła trafić do kasy organizacji przestępczych, zarówno w kraju, jak i na arenie międzynarodowej. W końcu siedziba pirackiej platformy był w sercu Sycylii - znanej z mafijnych powiązań. Do tego trzeba oczywiście dodać brak zysku dla legalnych platform, którzy ponieśli ogromne straty.
Od redakcji:

Zachęcamy do informowania o przypadkach piractwa i innych zagrożeniach na poziomie cyberbezpieczeństwa (banki, wirusy), a postaramy się je opublikować. Pochwalcie się swoim przypadkiem - warto ostrzec innych. 

Piszcie na adres: redakcja[at]satkurier.pl.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Card sharing


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R 4K

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

369 zł Więcej...

SAT Kurier - 8-10/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 8-10/2023

12 zł Więcej...