reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Zeonbud i Irdeto zawarli porozumienie

dodano: 2019-07-26 17:26 | aktualizacja: 2019-07-26 18:33
autor: RO | źródło: telekritika.ua

Irdeto_ibc_2017_360px.jpg Operator naziemnej telewizji cyfrowej na Ukrainie Zeonbud i firma IRDETO podpisali porozumienie w sprawie szyfrowania satelitarnego sygnału dystrybucyjnego, realizowanego z pozycji 4,8°E. System zacznie działać w październiku tego roku.

satelita


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak podał serwis prasowy Zeonbud, IRDETO jest jednym ze światowych liderów w zapewnianiu bezpieczeństwa platform cyfrowych. Firma współpracowała z amerykańską CBS Interactive, niemieckim portalem VOD Maxdome, indyjską siecią telekomunikacyjną Airtel i innymi znanymi markami.

Obecnie sygnał do naziemnych stacji nadawczych na Ukrainie jest dostarczany bez szyfrowania (FTA) z satelity Astra 4A (4,8°E). Są to transmisje DVB-S2 z zastosowaniem strumienia T2-MI. Ich odbiór wymaga użycia np. kart DVB i odpowiedniej wersji programu SmartDVB dla T2-MI albo niektórych modeli odbiorników linuksowych. Szyfrowanie dosyłów zapobiegnie naruszeniu praw autorskich producentów i właścicieli produktów telewizyjnych.

Ten krok jest jednym z kluczowych w procesie szyfrowania na satelicie, co potwierdza zdecydowane intencje wszystkich uczestników krajowego rynku mediów, w tym 1+1 Media we wspólnym rozwoju rynku płatnej telewizji na Ukrainie. Szyfrowanie satelitarnego sygnału dystrybucyjnego uchroni go przed nielegalną ingerencją osób łamiących prawo, a ukraińskie grupy medialne będą mogły kontynuować stopniowe wdrażanie planu projektu szyfrowania

- wyjaśnił dyrektor wykonawczy i dyrektor kierunku płatnej telewizji w 1+1 Media, Jarosław Pacholczuk.


Pierwotnie wszystkie dosyły przez Zeonbud były prowadzone z pozycji 31,5°E, a do ich szyfrowania również korzystano z Irdeto. Na początku 2015 roku operator zrezygnował z systemu z powodu przejścia kanałów DVB-T2 na Ukrainie do FTA.

 

Źródło: telekritika.ua 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii DVB-T2


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Fuba DAA 110A jasnoszara

Fuba DAA 110A to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

649 zł Więcej...

Moduł AlphaCrypt TC + karta Smart HD+ 1m

Karta startowa Smart HD+ na 1 miesiąc + do kompletu...

390 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ Ultimo 4K + dysk 3TB

Vu+ Ultimo 4K - najpotężniejszy odbiornik Ultra HD z rodziny...

2 890 zł Więcej...
reklama