reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Vivendi zamierza sprzedać Universal Music Group (UMG)?

dodano: 2019-07-26 23:34 | aktualizacja: 2019-07-27 12:14
autor: Jerzy Kruczek | źródło: Deutsche Bank/hypebot/variety/

Vivendi-Universal-Music-Group-logo-2019-360px.jpg Pojawiła się informacja, że koncern Vivendi i właściciel Canal+ Group, wyznaczył bankierów handlowych do nadzorowania sprzedaży spółki zależnej Universal Music Group (UMG). To oznacza, że ​​dla Vivendi nadszedł czas na naprawę swoich biznesów w postaci spółek zależnych, które często żyją własnym życiem. Z drugiej strony ta informacja to bardzo pozytywny kierunek - sugeruje nota Deutsche Bank.

Universal-Music-Group-logo-2019.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Przypomnijmy, że Universal Music Group (znana w USA jako UMG Recordings, Inc. - w skrócie UMG) to amerykańska globalna korporacja muzyczna, będąca filią francuskiego koncernu medialnego Vivendi. Główna siedziba UMG mieści się w Santa Monica w Kalifornii. UMG jest uważany za jedną z firm muzycznych „wielkiej trójki”, wraz z Sony Music i Warner Music Group.

Ważne jest to, że od 2004 r. Universal Music Group nie jest już związana ze studiem filmowym Universal Studios, bo  wiele osób myli te dwie firmy. 

UMG jest bardzo dochodową spółką.
Przychody Universal Music Group wzrosły o 18,6%  w ciągu pierwszych 6 miesięcy 2019 r., przy czym przychody z transmisji strumieniowej wzrosły jeszcze bardziej o 25,5%. Ogółem przychody UMG z nagrań muzycznych osiągnęły rekordowy poziom 2,93 mld dol., co oznacza wzrost o 16,9%.

Wydaje się, że wreszcie nastąpił istotny postęp w procesie sprzedaży Universal Music Group (UMG) - tak twierdzą analitycy Deutsche Bank. Dotąd nie było mowy o ewentualnej sprzedaży UMG (w części lub całości), przynajmniej do połowy 2020 r. Ale nagle nastąpiła istotna zmiana frontu i Vivendi potwierdził ogłoszenie umowy w ciągu najbliższych 6 miesięcy. Czy tą sprzedażą Vivendi chce ratować swoje platformy cyfrowe, a może więcej w nie zainwestować?

Sprawą mają się zajmować specjaliści ds. zarządzania PricewaterhouseCoopers, którzy z należytą starannością mają przyjrzeć się wynikom spółki UMG za ostatnie pół roku i nawiązać kontakty z potencjalnymi, strategicznymi partnerami/kupcami. Oni są tu kluczowi!

Vivendi chce sprzedać UMG: 20 mld dol. za 50% udziałów?

Jako takich partnerów czy też potencjalnych nabywców wymienia się m.in:
Tencent Music, Google/Youtube (remastering kultowych teledysków), Lionsgate (publikowanie muzyki w programach telewizyjnych), Disney (katalog wydawnictw muzycznych), Snapchat (licencjonowanie postów) i Dolby (audio).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Moduł DeltaCAM Pro Twin REV 2.0 Deltacrypt CI

Uniwersalny moduł dostępu DeltaCAM Twin REV 2.0 Deltacrypt CI z...

520 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SX88+ SE HEVC HD Multistream

Najnowsza wersja satelitarnego odbiornika Octagon SX88+ SE HD, z DX...

249 zł Więcej...

Miernik Linbox WS-6934 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem SNR,...

299 zł Więcej...
reklama