reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Powstanie francusko-algierski ARTE

dodano: 2019-07-27 12:59 | aktualizacja: 2019-07-29 13:34
autor: Janusz Sulisz | źródło: Tout sur l'Algérie/El Watan

Arte-Algieria-Francja-flaga-2019-360px.jpg W wywiadzie dla dziennika El Watan zamieszczonym przez „Tout sur l'Algérie” francuski prezydent Emmanuel Macron zaproponował stworzenie francusko-algierskiego kanału telewizyjnego, takiego jak znany francusko-niemiecki kanał kulturalny ARTE. Francusko-algierski kanał „Arte” miałby zostać uruchomiony w 2020 r. Projekt powstał już w lutym 2017 r., ale dopiero teraz został odgrzebany. Projekt realizują Rachid Arhab i Pascal Josèphe.

Arte-kanał-europejski-760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Odwiedzając Algierię podczas dwudniowej wizyty, Emmanuel Macron zaproponował zbliżenie obu krajów. W wywiadzie dla dziennika El Watan wyjaśnia powód swojej podróży: „Przychodzę tutaj, ponieważ uważam, że stosunki między Francją a Algierią opierają się na złożonej, bogatej, często bolesnej historii i ważnej (...) Dla Francji priorytetem jest Algieria, dialog z Algierczykami jest niezbędny, historia, która nas łączy, jest stara i wykuła nasze dwa kraje ”.

Emmanuel Macron zaproponował aby, podobnie jak kanał francusko-niemiecki Arte, stworzyć kanał francusko-algierski:

W tym strategicznym partnerstwie opartym na konkretnych rozwiązaniach wierzę w kulturę, sztukę i sztukę audiowizualną. kino, branże kreatywne, a nawet wydawnictwa cyfrowe, Algieria i Francja mają tysiące projektów do realizacji, a ja w szczególności wspieram świetny projekt inspirowany starymi powiązaniami między naszymi artystami a naszymi technikami audiowizualnymi i przykładem europejskim.

Moglibyśmy położyć podwaliny pod francusko-algierską platformę nadawczą, telewizyjną i internetową, we współpracy z istniejącymi kanałami, takimi jak ARTE, i mamy wszystkie umiejętności, aby to zrobić w Algierii. We Francji sektory projektowania, mody i gastronomii są również źródłem niewyczerpanej współpracy i kreatywności między naszymi krajami. w towarzystwie utalentowanych artystów, rzemieślników i „młodych talentów”.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe kanały


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Zestaw nc+ telewizja na kartę: ITI 2850ST + pakiet Start+1m

Zestaw nc+ telewizja na kartę: odbiornik combo ADB2850ST + karta...

139 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 1,5m

Najnowszy kabel HDMI o długości 1,5 m w wersji v2.1...

89 zł Więcej...

Moduł DeltaCam Pro Twin REV 2.0 Deltacrypt CI

Uniwersalny moduł dostępu DeltaCAM Twin REV 2.0 Deltacrypt CI z...

520 zł Więcej...
reklama