reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

RT zapłaci 200 tys. funtów

dodano: 2019-07-29 19:18 | aktualizacja: 2019-07-29 19:58
autor: RO | źródło: rxtvlog.com

pieniądze biznes Regulator Ofcom nałożył karę grzywny w wysokości 200 tys. funtów dla kanału informacyjnego RT z Rosji za poważne naruszenia brytyjskich zasad nadawczych. Ponadto moskiewski kanał musi wyemitować widzom orzeczenie brytyjskiego regulatora w tej kwestii.

RT Russia Today


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Oświadczenie wydane przez Ofcom stwierdza, że kanał RT nie zachował należytej bezstronności w siedmiu programach informacyjnych i sprawach bieżących w okresie od 17 marca do 26 kwietnia 2018 roku. Głównie były to relacje po ataku na Skripala w Salisbury i z konfliktu syryjskiego.

Podsumowując, naruszenia te odznaczały się poważnymi i powtarzającymi się błędami w przestrzeganiu naszych zasad. Byliśmy szczególnie zaniepokojeni częstotliwością łamania reguł przez RT w stosunkowo krótkim czasie

- oświadczył Ofcom.

Co ważne, nadawca nie utraci brytyjskich licencji na nadawanie w platformach Freeview, Freesat, Sky i Virgin Media. Ofcom zauważył, że kwestie bezstronności w kanale znacznie się poprawiły w 2018 roku.

Ponadto istniałaby obawa, że w przypadku cofnięcia koncesji na transmisję RT, władze rosyjskie zemściłyby się, zakazując nadawania BBC w Rosji.

W międzyczasie RT wydało wniosek o przeprowadzenie kontroli sądowej w sprawie decyzji Ofcom dotyczącej siedmiu omawianych naruszeń zasad. Pozwolenie zostało udzielone w zeszłym miesiącu, a rozprawa ma się odbyć pod koniec roku.

Źródło: rxtvlog.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

429 zł Więcej...

'SAT Kurier abonament 2020' + książka ANTENY SATELITARNE

Promocyjny pakiet: roczna prenumerata SAT Kurier 2020 + książka tematyczna ...

109 zł Więcej...

Adapter DisplayPort (męski) na HDMI (żeński) UGREEN 4K

Adapter (przejściówka) DisplayPort (męski) na HDMI (żeński) UGREEN 4K

49 zł Więcej...
reklama