reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Areszt dla sprawców kradzieży pieniędzy z internetowych kont

dodano: 2019-07-30 18:50
autor: Jerzy Kruczek | źródło: Prokuratura Krajowa

paragraf kradzież złodziej sharing prokuratura sąd policja przypał XD Prokuratura Okręgowa w Ostrowie Wielkopolskim prowadzi postępowanie przeciwko członkom zorganizowanej grupy przestępczej, którzy przełamując zabezpieczenia sieci internetowej jednego z banków świadczących usługi bankowości elektronicznej, dokonali nieuprawnionych wypłat środków pieniężnych z kont podmiotów gospodarczych z południowej Wielkopolski w wysokości ponad 718.000 zł.
 


Aresztowanie kradzieź policja sharing


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Na polecenie prokuratora, 17 lipca 2019 r. funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim, Wydziału do Spraw Zwalczania Cyberprzestępczości Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz Komendy Głównej Policji w Warszawie zatrzymali na terenie kilku miejscowości w kraju 3 osoby w wieku 26-29 lat - mieszkańców województwa mazowieckiego.

Zakup sztabek złota
W toku śledztwa ustalono, iż 2 lipca 2019 r. posługując się zduplikowanymi kartami SIM i za pośrednictwem sieci Internet, działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej bez upoważnienia i przełamując zabezpieczenia, dokonali kilkunastu transakcji, dokonując wypłat na ustalony rachunek bankowy. Następnie środkami tymi dokonali zapłaty za zamówione dzień wcześniej 14 sztabek złota, które jeszcze tego samego dnia w województwie śląskim odebrali.

Członkowie grupy byli doskonale zorganizowani, posiadali profesjonalny sprzęt komputerowy z mobilnym dostępem do Internetu, sfałszowane dokumenty tożsamości, korzystali z zduplikowanych kart SIM, poruszali się pojazdami z podrobionymi tablicami rejestracyjnymi.

Usłyszeli zarzuty
Prokurator ogłosił podejrzanym zarzuty działania w ramach zorganizowanej grupy przestępczej, (258 § 1 kk)i dopuszczenia się oszustw komputerowych (287§1 kk) wobec mienia znacznej wartości (294§1 kk). Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Środki zapobiegawcze
Dla zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania oraz z uwagi na grożącą podejrzanym surową karę, prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec podejrzanych środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

Sąd w pełni podzielił stanowisko prokuratora i aresztował podejrzanych na 3 miesiące.

Źródło: pk.gov.pl 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Banki


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

339 zł Więcej...

Antena sat kempingowa 60 cm z przyssawką

stalowa antena 60 cm przenośna na przyssawkę.

179 zł Więcej...

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

120 zł Więcej...