reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Możliwe wyłączenie z satelity LRT Lituanica

dodano: 2019-07-31 09:17
autor: RO | źródło: kurier.lt

LRT Lituanica Litewskie Narodowe Radio i Telewizja (LRT) rozważa opcję odejścia od transmisji satelitarnej kanału LRT Lituanica dla Litwinów mieszkających za granicą. Publiczny nadawca uważa, że transmisje są drogie i w związku z tym dochodzi do wątpliwości co do ich utrzymania. Usługi satelitarne kosztują prawie 0,5 mln euro rocznie.

https://g4.dcdn.lt/images/pix/lrt-77690177.jpg
LRT Litwa


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Według sondażu przeprowadzonego przez firmę Vilmorus, programy LRT Lituanica ogląda 3,7% zagranicznych Litwinów. Tymczasem 69% odpowiedziało, że ma dostęp do treści LRT przez Internet.

Te liczby wywołały przekonanie, że pieniądze przeznaczone na transmisje satelitarne mogłyby być lepiej wykorzystane na ochronę interesów zagranicznych Litwinów, to znaczy poprzez tworzenie specjalnych treści i zwiększanie dostępności LRT Lituanica w Internecie i za pośrednictwem różnych kanałów cyfrowych

- powiedziała przedstawiciel LRT ds. łączności ze społecznością, Ruta Putnikene.


Według niej, zawarte umowy na świadczenie usług satelitarnych nie zostały rozwiązane, ale w sierpniu na posiedzeniu rady LRT zostanie przedstawiony plan działań na 2020 rok dla Litwinów na świecie i wówczas będzie podjęta decyzja o dalszych działaniach.

W tym roku budżet LRT przekracza 41,5 mln euro.
 
LRT Lituanica jest dostępna w przekazie nieszyfrowanym (FTA) z satelity Astra 4A (4,8°E) na częstotliwości 11,938 GHz, pol. V (SR: 27500, FEC: 5/6; DVB-S2/8PSK). Dla posiadaczy starszych odbiorników jest kontynuowany przekaz z częstotliwości 12,380 GHz, pol. H (SR: 27500, FEC: 3/4; DVB-S/QPSK).

Źródło: kurier.lt 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii FTA


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AX 4KBOX HD61 Combo + Moduł nc+ CI+ telewizja na kartę

AX 4K HD61 Combo - najnowszy odbiornik Ultra HD marki...

1 008 zł Więcej...

Antena sat kempingowa 60 cm ze statywem

stalowa antena 60 cm przenośna ze statywem

199 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - Netflix

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

449 zł Więcej...
reklama