reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Możliwe wyłączenie z satelity LRT Lituanica

dodano: 2019-07-31 09:17
autor: RO | źródło: kurier.lt

LRT Lituanica Litewskie Narodowe Radio i Telewizja (LRT) rozważa opcję odejścia od transmisji satelitarnej kanału LRT Lituanica dla Litwinów mieszkających za granicą. Publiczny nadawca uważa, że transmisje są drogie i w związku z tym dochodzi do wątpliwości co do ich utrzymania. Usługi satelitarne kosztują prawie 0,5 mln euro rocznie.

LRT Litwa


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Według sondażu przeprowadzonego przez firmę Vilmorus, programy LRT Lituanica ogląda 3,7% zagranicznych Litwinów. Tymczasem 69% odpowiedziało, że ma dostęp do treści LRT przez Internet.

Te liczby wywołały przekonanie, że pieniądze przeznaczone na transmisje satelitarne mogłyby być lepiej wykorzystane na ochronę interesów zagranicznych Litwinów, to znaczy poprzez tworzenie specjalnych treści i zwiększanie dostępności LRT Lituanica w Internecie i za pośrednictwem różnych kanałów cyfrowych

- powiedziała przedstawiciel LRT ds. łączności ze społecznością, Ruta Putnikene.


Według niej, zawarte umowy na świadczenie usług satelitarnych nie zostały rozwiązane, ale w sierpniu na posiedzeniu rady LRT zostanie przedstawiony plan działań na 2020 rok dla Litwinów na świecie i wówczas będzie podjęta decyzja o dalszych działaniach.

W tym roku budżet LRT przekracza 41,5 mln euro.
 
LRT Lituanica jest dostępna w przekazie nieszyfrowanym (FTA) z satelity Astra 4A (4,8°E) na częstotliwości 11,938 GHz, pol. V (SR: 27500, FEC: 5/6; DVB-S2/8PSK). Dla posiadaczy starszych odbiorników jest kontynuowany przekaz z częstotliwości 12,380 GHz, pol. H (SR: 27500, FEC: 3/4; DVB-S/QPSK).

Źródło: kurier.lt 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii FTA


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Dreambox ONE Ultra HD 2xS2X Multistream

Najnowszy i najszybszy odbiornik UHD cenionej marki Dreambox - nowy...

1 249 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

429 zł Więcej...

Obrotnica DiSEqC SG2100A

Obrotnica sterowana sygnałem DiSEqC1.2 wprost z tunera cyfrowego tylko przez...

350 zł Więcej...
reklama