reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Kradzież danych amerykańskiego banku Capital One

dodano: 2019-07-31 10:49 | aktualizacja: 2019-07-31 21:56
autor: HP | źródło: Capital One/New York Times

Capital-One-credit-card-360px.jpg Doszło do ogromnej kradzieży danych amerykańskiego banku Capital One. Haker - i to kobieta (!) - prawdopodobnie sprzedał przechwycone dane, ale luka w systemie została szybko zablokowana. Dotyczyło to około 100 mln klientów, którzy mieli karty kredytowe tego banku.

Capital One
Capital-One-credit-card-760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Haker pozyskał dane kart kredytowych ponad 100 milionów klientów banku Capital One. Kobieta, która została aresztowana przez policję federalną FBI, uzyskała dostęp do danych z istniejących kart kredytowych. Zgodnie z informacjami banku z tych 100 milionów klientów, którzy zostali dotknięci w USA, sytuacja częściowo dotyczyła też 6 mln klientów w Kanadzie. Podano jednak, że nie ujawniono numerów kart kredytowych ani osobistych danych logowania. 
  
Według doniesień mediów amerykańskich może to być jeden z największych ataków dotyczących kradzieży danych z banku w historii USA. Według New York Times, domniemanym sprawcą był deweloper oprogramowania z Seattle, który wcześniej pracował w Amazon Web Services, dostawcy usług chmurowych dla tego banku. FBI wytropiło ich cyfrowe ślady na portalach społecznościowych i ostatecznie zostali aresztowani. 

Zgodnie z ostatnimi ustaleniami jest mało prawdopodobne, aby haker ponownie wykorzystał przechwycone dane lub wykorzystał je w nieuczciwy sposób - tak twierdzi bank Capital One. Dane z lat 2005–2019 obejmowały między innymi adresy, numery telefonów, adresy e-mail i daty urodzenia klientów kart kredytowych i wnioskodawców. Po części były to także informacje o zdolności kredytowej, limicie kart i transakcji - wszystko to trafiło  do hakera. 
  
Co ciekawe, już 17 lipca zewnętrzny specjalista ds. bezpieczeństwa IT ostrzegał bank Capital One o luce w ich systemie. I nie upłynęło 2 dni, kiedy bank wykrył kradzież danych na tak dużą skalę. Ta kradzież danych będzie kosztował bank Capital One niezłe pieniądze - prawdopodobnie 100 -150 mln dol. w ciągu roku, szczególnie na opłaty dla prawników, powiadomienia klientów i ważne zmiany technologiczne, by zabezpieczyć się na przyszłość. 
  
 


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Kradzież danych


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

Oferta „nc+ telewizja na kartę z Pakietem Start+” z modułem...

189 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 2,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

49 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo - następca najbardziej udanych odbiorników satelitarnych producenta...

329 zł Więcej...
reklama