reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Setanta Sport nie dostaje licencji

dodano: 2019-07-31 10:51 | aktualizacja: 2019-07-31 11:26
autor: RO | źródło: telesat-news.net/24tv.ua

Stop 1 sierpnia br. nie dojdzie do uruchomienia Setanta Sport na Ukrainie. Pochodzący z Irlandii nadawca nie uzyskał 25 lipca zezwolenia na nadawanie swojego kanału dla ukraińskich widzów. Dlaczego?

Setanta-Sport-i-Setanta-plus-kraje-WNP-2019-760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Narodowa Rada Ukrainy ds. telewizji i radia nie przyznała licencji dla Setanta Sport. Jednym z powodów była transmisja walki z Aleksiejem Olejnikiem, który przyjął obywatelstwo rosyjskie po aneksji Krymu. Były Ukrainiec znajduje się na liście osób, które stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego. Sama walka zakończyła się na 12-tej sekundzie nokautem Olejnika.

Setanta Sport nadaje po angielsku i rosyjsku, ale częściowo ma też nadawać po ukraińsku (np. mecze angielskiej Premier League, a także audycje z udziałem ukraińskich sportowców).

Dyrektor dystrybucji Setanta Eurasia, Maria Lysenko, zapewniła, że kanał nie posiada licencji ani rejestracji rosyjskiego regulatora Roskomnadzor. To była odpowiedź na zarzuty ukraińskiego regulatora odnośnie obecności na ekranie znaków wiekowych i reklam podobnych do tych używanych w Rosji (w rzeczywistości były to kazachskie oznaczenia). W przypadku reklam były to anonse sponsorowane przez organizatorów turniejów.

Kolejne posiedzenie w sprawie Setanta Sport odbędzie się 1 sierpnia 2019 roku.

Testy techniczne Setanta Sport dla ukraińskich operatorów rozpoczęły się 24 lipca na satelicie Amos 7 (4°W). Są zaszyfrowane w systemie Verimatrix.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Kanały


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

649 zł Więcej...

Odbiornik Opticum HD AX502 Combo

Odbiornik HD Combo (DVB_S2/DVB-T2) PVR Ready marki Opticum wyposażony w...

299 zł Więcej...

Miernik Linbox WS-6944 Combo dla DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

479 zł Więcej...
reklama