LE: Gdzie zobaczyć rewanżowe mecze Legii, Lechii i Piasta? [akt.]

dodano: 2019-07-31 12:49 | aktualizacja: 2019-08-01 17:40
autor: Jakub Sulisz | źródło: TVP Sport

Lechia Gdańsk nc+ Eurosport LOTTO Ekstraklasa Wszystkie polskie zespoły w pierwszym meczu 2. rundy eliminacji Ligi Europy UEFA wygrały różnicą jednego gola. Lechia 2:1 w Gdańsku z Broendby, Legia Warszawa na własnym stadionie 1:0 z fińskim Kuopion Palloseura, a Piast wygrał 3:2 z Riga FC. Zobacz gdzie można zobaczyć mecze rewanżowe polskich drużyn w LE. Z ciekawostek, to mecz Eintracht Frankfurt - Tallinna FC Flora o godz. 20:30 będzie nadawany w niekodowanej stacji Nitro (HD i SD) z satelity Astra 19,2°E. Transmisja meczu LE: Dinamo Tbilisi - Gabala o godz. 19:00 na kanałach FTA - 1TV i CBC na 46°E.

Liga Europy UEFA Lechia Legia Piast

Lechia Gdańsk
Lechia Gdańsk do gry w europejskich pucharach wróciła po 36 latach przerwy. Co więcej, zwycięstwo z Broendby było pierwszym w jej historii na arenie międzynarodowej. Ale piłkarze Piotra Stokowca mogą czuć niedosyt.

To oni dominowali właściwie od pierwszej do ostatniej minuty. Ich przewaga nie polegała tylko na posiadaniu piłki i operowaniu nią, ale przede wszystkim na stwarzaniu sobie dogodnych sytuacji.

Goście, oprócz tej, po której wyrównali na 1:1, mieli właściwie tylko jedną dobrą okazję. Za to Lechia – mnóstwo. Marnowali je jednak na potęgę, sam Lukas Haraslin powinien skończyć mecz z dwoma golami, a nie strzelił żadnego. Piłkarze Piotra Stokowca o solidniejszą zaliczkę walczyli do ostatniej minuty, w końcu w doliczonym czasie drugiej połowy Artur Sobiech trafił w poprzeczkę.

Legia Warszawa
Wojskowi rozgrywki w eliminacjach Ligi Europy rozpoczęli od wyeliminowania gibraltarskiego Europa FC. Po kiepskim pierwszym meczu, który zakończył się bezbramkowym remisem, w rewanżu ograli rywali 3:0. Dość pewnie awansowali także piłkarze KuPS. Oni z kolei w pierwszym meczu pokonali białoruski Vitebsk 2:0, a w rewanżu zremisowali 1:1.

Wicemistrzowie Polski są faworytami w dwumeczu z trzecim zespołem ubiegłego sezonu ligi fińskiej. Pierwsze spotkanie, rozegrane przy Łazienkowskiej, rozpoczęli kapitalnie – już w dziewiątej minucie prowadzenie zapewnił Mateusz Wieteska. Nie poszli jednak za ciosem i ostatecznie zakończyli spotkanie z zaledwie jednobramkową zaliczką.

W Kuopio Legionistów urządzać będzie każde zwycięstwo, remis, a nawet jednobramkowa porażka (pod warunkiem, że strzelą gola). Ich rywal nie jest bardzo wymagający. Na stadionie, z którego w ostatnim czasie punkty wywoziły Mariehamn czy SJK, wicemistrzowie Polski powinni sobie poradzić.

Piast Gliwice [akt]
Piłkarze Piast Gliwice zagrają z Riga FC w rewanżowym meczu drugiej rundy eliminacji Ligi Europy. Mistrzowie Polski będą na Łotwie bronić jednobramkowej przewagi z ubiegłotygodniowego spotkania, które wygrali 3:2, ale też podczas którego sami mocno skomplikowali sobie sytuację. W rewanżu nie zagra już gwiazda Piasta Joel Valencia. Pomocnik z Ekwadoru odszedł w tym tygodniu do angielskiego Brentford FC. Transmisja meczu Riga FC - Piast Gliwice w Polsacie Sport Extra i Super Polsacie.