reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Rozbłysk słoneczny przyczyną utraty satelity Intelsat 29e?

dodano: 2019-08-01 10:22
autor: Anita Kaźmierska | źródło: adtv

Intelsat-29e-wiazka-2019-360px.jpg W lipcu swoje wnioski opublikował specjalny zespół powołany w celu znalezienia przyczyny awarii satelity Intelsat 29e (IS-29e). Po przeanalizowaniu problemu, który wystąpił w kwietniu br. i w wyniku którego satelita został utracony, przynosząc starty w wysokości 381,6 mln dol., zespół stwierdził, że przyczyną było „wyładowanie elektrostatyczne spotęgowane przez usterkę zespołu przewodów na satelicie, lub uderzenie mikrometeoroidu”.

Intelsat-IS29e-wideo-awaria-satelita-760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

- Zespół doszedł do wniosku, że anomalia została spowodowana usterką zespołu przewodów w połączeniu z wyładowaniem elektrostatycznym związanym ze zmianami pogody kosmicznej, lub uderzeniem mikrometeoroidu - poinformował Intelsat.

W skład zespołu do spraw badania przyczyn awarii wszedł personel Boeinga - firmy, która zbudowała satelitę.

Intelsat 29e został wyniesiony 27 stycznia 2016 roku na pokładzie rakiety Ariane 5 z Gujany Francuskiej na planowaną 15-letnią misję. Oparty na konstrukcji Boeing 702MP, Intelsat 29e został umieszczony na orbicie geostacjonarnej na pozycji 50°W.

Intelsat dodał, że istnieje bardzo małe ryzyko jakiegokolwiek podobnego zdarzenia, które mogłoby wpłynąć na platformę Boeing 702MP w jego flocie.

Richard Esposito, rzecznik Boeinga, powiedział, że firma „uwzględni informacje uzyskane z dochodzenia” przy produkcji innych satelitów w obiektach w El Segundo w Kalifornii, „jako normalny tok działalności”.

Intelsat aktywnie przygląda się, jak najlepiej zastąpić I-29e. Nie wyklucza współpracy z innymi operatorami, aby wprowadzić do floty tymczasową pojemność.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Fuba DAA 110A grafit

Fuba DAA 110A to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

649 zł Więcej...

Moduł DeltaCam Pro Twin REV 2.0 Deltacrypt CI

Uniwersalny moduł dostępu DeltaCAM Twin REV 2.0 Deltacrypt CI z...

520 zł Więcej...

Dron wyścigowy Hubsan H122D X4 Storm FPV

Potężne silniki, kamera HD i mnogość funkcji przekonują, że Hubsan...

429 zł Więcej...
reklama