reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Rozbłysk słoneczny przyczyną utraty satelity Intelsat 29e?

dodano: 2019-08-01 10:22
autor: Anita Kaźmierska | źródło: adtv

Intelsat-29e-wiazka-2019-360px.jpg W lipcu swoje wnioski opublikował specjalny zespół powołany w celu znalezienia przyczyny awarii satelity Intelsat 29e (IS-29e). Po przeanalizowaniu problemu, który wystąpił w kwietniu br. i w wyniku którego satelita został utracony, przynosząc starty w wysokości 381,6 mln dol., zespół stwierdził, że przyczyną było „wyładowanie elektrostatyczne spotęgowane przez usterkę zespołu przewodów na satelicie, lub uderzenie mikrometeoroidu”.

Intelsat-IS29e-wideo-awaria-satelita-760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

- Zespół doszedł do wniosku, że anomalia została spowodowana usterką zespołu przewodów w połączeniu z wyładowaniem elektrostatycznym związanym ze zmianami pogody kosmicznej, lub uderzeniem mikrometeoroidu - poinformował Intelsat.

W skład zespołu do spraw badania przyczyn awarii wszedł personel Boeinga - firmy, która zbudowała satelitę.

Intelsat 29e został wyniesiony 27 stycznia 2016 roku na pokładzie rakiety Ariane 5 z Gujany Francuskiej na planowaną 15-letnią misję. Oparty na konstrukcji Boeing 702MP, Intelsat 29e został umieszczony na orbicie geostacjonarnej na pozycji 50°W.

Intelsat dodał, że istnieje bardzo małe ryzyko jakiegokolwiek podobnego zdarzenia, które mogłoby wpłynąć na platformę Boeing 702MP w jego flocie.

Richard Esposito, rzecznik Boeinga, powiedział, że firma „uwzględni informacje uzyskane z dochodzenia” przy produkcji innych satelitów w obiektach w El Segundo w Kalifornii, „jako normalny tok działalności”.

Intelsat aktywnie przygląda się, jak najlepiej zastąpić I-29e. Nie wyklucza współpracy z innymi operatorami, aby wprowadzić do floty tymczasową pojemność.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Stojak alu ścienny AS Sat 25cm

Aluminiowy stojak ścienny 25cm niemieckiej firmy A.S. Sat z certyfikatem...

50 zł Więcej...

Miernik Linbox WS-6944 Combo dla DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

479 zł Więcej...

Odbiornik VU+ ZERO Black

VU+ ZERO - najnowszy model firmy VU+ na Linuksie z...

419 zł Więcej...
reklama