reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

DX-er z Lublina z obrotnicą przy antenie 120 cm

dodano: 2019-07-24 21:45 | aktualizacja: 2019-08-01 12:27
autor: DX-er z Lublina | źródło: satkurier.pl

Grzegorz DX-er z Lublina Moja historia sięga początku lat 90., kiedy miałem 12 lat. Poprosiłem wtedy mamę, żeby kupiła zestaw satelitarny. Nigdy nie zapomnę niekodowanego Sky One, News czy MTV, które później zostały zaszyfrowane w Videocrypcie, RTL 4 czy Teleclub w D2-Mac. To wszystko pamiętam z czasów, jak byłem dzieckiem. Pamiętam też, jak oglądałem te esy-floresy na ekranie, zakodowany obraz, i słuchałem niekodowanej fonii...

Grzegorz DX-er z Lublina


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Pierwszym moim tunerem był Amstrad, jeszcze analogowy... Do tego antena 110 cm, założona przez Pana Piekarza z firmy Arcon, który do tej pory świadczy usługi w Lublinie i jest chyba najdłużej działającym instalatorem w regionie. Od tamtej pory, na przestrzeni lat dodawałem po troszku szyny - zezy i konwertery.
 
Antena 120 cm z obrotnicą
Antena 110 cm z 7 konwerterami

28°E, 23°E, 19,2°E, 13°E, 5/7°E na jednym konwerterze, 1°W i 4/5°W - DiSEqC 10/1 i to wszystko jest na Dreamboxie od lat i wszystko super działa. Jestem już na 4. i 5. tunerze z kolei. Teraz mam Vu+ Zero 4K i Dreambox DM500 HD. Vu+ robi za pozycjoner i jest podłączony pod obrotnicę Amiko i antenę 120 cm z konwerterem Inverto, kabel TechniSat (od konwertera do obrotnicy) i drugi (od obrotnicy do domu i tunera) - Telkom Telmor. Antenę 120 cm odkupiłem rok temu na punkcie złomu. Do niej dobrałem obrotnicę i tak zaczęła się moja przygoda z odbiorem całej orbity.
 

Wiem, że internet wypiera tv-sat, ale feedy z różnych satelitów, zabawa w dostrajanie i szukanie parametrów oraz treści na odległych satelitach, a także oferta FTA nieraz dużo lepsza od naszych rodzimych platform - to wszystko jest w zasięgu ręki! Każdy, kto ma chęć zobaczyć najnowsze filmy z 2019 roku (2-3 miesiące po kinowej premierze, a nawet i wcześniej), które nie śnią o wejściu np. do HBO czy Canal+, może to uczynić np. na kanale AVA Family czy MAX lub w GEM FILM z 52,5°E YahSata i TurkmenÄlema.
 

Koncerty np. Amazon Prime Day Concert czy Grammy - to wszystko można obejrzeć na AVA Music, oczywiście FTA! Wrestling WWE jest dość często, też i nowy, jak u nas na Extreme, i starszy sprzed roku, np. RAW. I PPV też, chociaż już gdy jest taka gala, nie mogę jej znaleźć live na tych kanałach...
 

To jedna z najciekawszych według mnie pozycji na wschodzie - 52°E - np. MBC Persia w doskonałym i pięknym HD lepszym niż np. niemieckie kanały z Astry i nie jest to nawet w MPEG-4 i DVB-S2/8PSK! Można nadawać i zrobić piękne dla oka HD w taki sposób? Można i Irańczycy tego dokonali na YahSacie, np. na MBC Persia jest program codzienny o gwiazdach ET, chyba o 16:00 z CBS Studios. Najnowsze filmy z ostatnich 2 lat oraz seriale, każdemu polecam.
 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Instalacje tv-sat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5679) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

125 zł Więcej...

Miernik FindSAT VF-6800 PRO Combo (WS-6944P) DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

459 zł Więcej...