reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

FIFA, UEFA, Bundesliga, La Liga i Premier League przeciwko beoutQ

dodano: 2019-08-01 12:15
autor: HP | źródło: Qatarliving.com/UEFA/

BeoutQ_logo_FB_360px.jpg Największe organy piłkarskie FIFA, UEFA, AFC oraz wielkie federacje krajowe: Bundesliga, La Liga, Premier League i Lega Serie A wydały wspólne oświadczenie, w którym potępiają działalność pirackiej platformy beoutQ. Co ciekawe, po raz pierwszy wszystkie ligi piłkarskie oraz władze FIA i UEFA wspólnie i bezapelacyjnie wydały takie oświadczenie przeciwko piractwu.

FIFA_saudi_beoutQ_760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W oświadczeniu można przeczytać:

 - My, właściciele praw do różnych rozgrywek piłkarskich, wspólnie potępiamy w możliwie najostrzejszy sposób trwającą kradzież naszej własności intelektualnej przez pirackiego nadawcę znanego jako „beoutQ” i wzywamy władze Arabii Saudyjskiej (KSA) do wsparcia nas w zakończeniu powszechnych i rażących naruszeń naszych praw własności intelektualnej mających miejsce w tym kraju.

- Od maja 2018 r. wspólnie pracujemy z międzynarodowym doradcą prawnym w celu monitorowania i zestawiania dowodów przeciwko beoutQ, których audycje są regularnie i na skalę przemysłową udostępniane na nielegalnej podstawie. Po dokładnej analizie przeprowadzonej przez ekspertów technicznych, w jaki sposób beoutQ działa z perspektywy technicznej, jesteśmy przekonani, że beoutQ działa specjalnie dla docelowych klientów w Arabii Saudyjskiej i korzysta z udogodnień co najmniej jednego podmiotu z Arabii Saudyjskiej. 

- W ciągu ostatnich 15 miesięcy rozmawialiśmy z 9. kancelariami prawnymi w Arabii Saudyjskiej, z których każda po prostu odmówiła działania w naszym imieniu lub początkowo zaakceptowała zlecenie, a dopiero później wycofała się.

- Jako właściciele praw autorskich doszliśmy niestety do wniosku, że obecnie nie jest możliwe wynajęcie radcy prawnego w Arabii Saudyjskiej, który jest skłonny lub może działać w naszym imieniu, składając skargę dotyczącą praw autorskich przeciwko beoutQ. Uważamy, że wyczerpaliśmy już wszystkie rozsądne możliwości dochodzenia formalnego roszczenia dotyczącego praw autorskich w Arabii Saudyjskiej i nie widzimy innej alternatywy niż powstrzymanie beoutQ i rozwiązanie tego bardzo poważnego problemu piractwa za pomocą innych środków. 

- Naruszenie naszych praw przez beoutQ nieuchronnie szkodzi każdemu aspektowi branży, od posiadaczy praw do prawowitych licencjobiorców, konsumentów i fanów, uczestników (w tym piłkarzy, klubów i drużyn narodowych), a ostatecznie samego sportu.

- Z zadowoleniem przyjęliśmy wcześniejsze oświadczenia saudyjskiego ministerstwa kultury i informacji oraz rządu saudyjskiego przeciwko beoutQ.

- Biorąc jednak pod uwagę skalę piractwa beoutQ w Arabii Saudyjskiej i fakt, że piractwo trwa nadal, prosimy ministerstwo i rząd Arabii Saudyjskiej o podjęcie szybkich i zdecydowanych działań przeciwko beoutQ

- Jesteśmy zobowiązani, wspólnie i indywidualnie, do współpracy ze wszystkimi właściwymi organami w celu zwalczania piractwa beoutQ - napisano w podsumowaniu oświadczenia.


Źródło: uefa.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Piractwo


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

Oferta „nc+ telewizja na kartę z Pakietem Start+” z modułem...

189 zł Więcej...

Transmiter HDMI Megasat Premium do max. 100m

Bezprzewodowy transmiter HDMI firmy Megasat. Urządzenie pozwala na przesłanie sygnału...

669 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo - następca najbardziej udanych odbiorników satelitarnych producenta...

329 zł Więcej...
reklama