reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Cyberatak na kanał satelitarny BlackSea TV

dodano: 2019-08-05 18:43
autor: HP | źródło: mediananny.com

BlackSea TV W sobotę, 3 sierpnia br. doszło do cyberataku na serwery Czarnomorskiej Kompanii Telewizyjno-Radiowej (TRK Czarnomorska), nadawcy niekodowanego kanału satelitarnego BlackSea TV. Konsekwencje tego ataku nie zostały jeszcze wyeliminowane i mają potrwać nawet do 8 sierpnia. Emisja BlackSea TV jest niedostępna.

Cyberprzestępczość


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Na stronie internetowej kanału stwierdzono, że z powodu ataku unieruchomiono wszystkie kluczowe elementy zarządzania emisją, jak również wszystkie rezerwowe kopie i zapasowe narzędzia. To doprowadziło do poważnej awarii, w wyniku której transmisja może nie być dostępna do 8 sierpnia.

Jewgienij Kalenskij z TRK Czarnomorska wiąże atak z działalnością firmy, która poświęca się tematowi rosyjsko-ukraińskiej wojny i budowania mostu nad przepaścią mentalną, jaka powstała przez rosyjską propagandę między obywatelami Ukrainy - mieszkańcami Krymu, Donbasu i pozostałej części kraju.

TRK Czarnomorska od 1993 roku działała na Krymie, ale po aneksji Półwyspu przez Rosję, firma musiała przenieść się na kontynentalną część Ukrainy, zabierając ze sobą prawa do marki i niewielką część zespołu. Nadajniki naziemne BlackSea TV przejęła rosyjska telewizja Rossija 24. Aby przywrócić transmisję BlackSea TV, zbudowano nowe studio w Kijowie.

BlackSea TV jeszcze do niedawna można było odbierać z satelity Astra 4A (4,8°E) na częstotliwości 12,399 GHz, pol. V (SR: 27500, FEC: 3/4; DVB-S/QPSK). Od początku sierpnia br. obowiązują nowe parametry techniczne przekazu FTA.

Nowe parametry techniczne:
Amos 7 (4°W)
tp. – (12,410 GHz, pol. H, SR: 20833, FEC: 7/8; DVB-S/QPSK)

ID: Blackseatv
PID V: 4193 (MPEG-2/SD)
PID A: 4194
PID PCR: 4193
SID: 6
PID PMT: 4192
Provider: Ukrkosmos
Kodowanie: brak (FTA)
 
Plansza informacyjna kanału BlackSea TV. Świeżo po ataku na serwery, transmisją był tylko "czarny ekran"

Źródło: mediananny.com

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Cyberprzestępczość


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 149 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

629 zł Więcej...

Konwerter Monoblock Twin 6° Opticum LMTP-04H

Tania wersja konwertera Universal Monoblock Twin marki Opticum (6 stopni...

79 zł Więcej...
reklama