reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Projekt Strategii Cyberbezpieczeństwa - ruszyły konsultacje

dodano: 2019-08-07 10:05
autor: Jerzy Kruczek | źródło: Ministerstwo Cyfryzacji

haker hacker Co zrobić, aby Polska była cyberbezpieczna? Określa to przygotowana pod kierownictwem Ministerstwa Cyfryzacji strategia, która właśnie trafiła do konsultacji.

hacker atak cyberprzestępczość


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Strategia Cyberbezpieczeństwa to plan działania na kolejne pięć lat. Wskazuje kroki, które zwiększą poziom naszego bezpieczeństwa narodowego w przestrzeni wirtualnej. O co dokładnie chodzi? O minimalizowanie podatności na cyberzagrożenia, zwiększenie ochrony informacji w sektorach publicznym, militarnym i prywatnym,  a także o efektywne zwalczanie skutków incydentów w sieci. 

Cyberbezpieczeństwo – po pierwsze, drugie i..
Strategia przede wszystkim zakłada rozwój Krajowego Systemu Cyberbezpieczeństwa (KSC), ale i m.in. rozbudowę systemu wymiany informacji, czy opracowanie Narodowych Standardów Cyberbezpieczeństwa.

Dokument zakłada również zwiększenie potencjału Polski w zakresie technologii cyberbezpieczeństwa oraz zbudowanie naszej silnej międzynarodowej pozycji w tym zakresie. 

- Aktywna współpraca z innymi państwami na poziomie strategiczno-politycznym, operacyjnym i technicznym, przyczyni się do rozwoju naszego cyberbezpieczeństwa w wymiarze regionalnym i globalnym – mówi Karol Okoński, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Cyfryzacji i Pełnomocnik Rządu ds. Cyberbezpieczeństwa.

Wśród zawartych w strategii propozycji znajdują się także m.in. rozbudowa zasobów przemysłowych i technologicznych oraz opracowanie mechanizmów współpracy między sektorem publicznym i prywatnym.

Wiedza i dobre praktyki
Strategia przewiduje również rozwijanie świadomości społecznej w kierunku bezpiecznego korzystania z wirtualnej przestrzeni oraz zwiększenie kompetencji kadr odpowiedzialnych za kwestie cyberbezpieczeństwa.

Strategia zastąpi Krajowe Ramy Polityki Cyberbezpieczeństwa Rzeczypospolitej Polskiej na lata 2017-2022. Nowy dokument – po konsultacjach - zostanie przyjęty w formie uchwały Rady Ministrów i obowiązywać będzie przez pięć lat. Koordynatorem wdrażania strategii jest Minister Cyfryzacji. 

W ciągu pół roku od przyjęcia dokumentu Minister Cyfryzacji przedstawi Plan Działań na rzecz wdrożenia Strategii Cyberbezpieczeństwa. 

Konsultacje publiczne dotyczących projektu Strategii potrwają do 16 sierpnia.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Urzędy i samorządy


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

LNB Twin BEST HG 202 Ultra Black 0,1dB

Wysokiej jakości konwerter satelitarny o współczynniku szumów 0,1 dB i...

79 zł Więcej...

Antena sat kempingowa 60 cm z przyssawką

stalowa antena 60 cm przenośna na przyssawkę.

149 zł Więcej...

'SAT Kurier' - 3-4/2021 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2021

10 zł Więcej...
reklama