reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Amos 17 z sukcesem wyniesiony na orbitę [wideo]

dodano: 2019-08-07 10:03
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Spacecom/satkurier.pl

Amos 17 Spacecom, operator floty satelitarnej Amos, potwierdził pomyślne wyniesienie w przestrzeń komiczną satelity Amos 17. Amos 17 znalazł się na pokładzie rakiety nośnej Falcon 9 SpaceX, która wystartowała z Cape Canaveral na Florydzie o godz. 1:23 polskiego czasu w nocy z 6 na 7 sierpnia.

Amos 17


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Na swojej drodze do osiągnięcia pozycji orbitalnej 17°E satelita oddzielił się od drugiego etapu rakiety, a następnie nawiązał kontakt ze stacją naziemną. W ciągu najbliższych tygodni Amos 17 rozpocznie testy na orbicie.

Amos 17, wyprodukowany przez Boeing Satellite Systems International, to satelita typu HTS (High-Throughput Satellite) o masie 6500 kg, zaprojektowany specjalnie w celu zaspokojenia szybko rosnących potrzeb Afryki w zakresie komunikacji. Zaawansowany cyfrowy ładunek satelity Amos 17 zapewni pojemność w pasmach C, Ka i Ku, umożliwiając połączenie szerokich regionalnych wiązek z wiązkami kierunkowymi o wysokiej przepustowości w celu zmaksymalizowania przepustowości i wydajności pasma. Zapewni łączność między Afryką, Bliskim Wschodem, Europą, Indiami, Chinami, a nawet Brazylią.

Po sekwencji testów na orbicie, które mają potrwać około trzy miesiące, Amos 17 ma rozpocząć działalność komercyjną na pozycji orbitalnej 17°E jeszcze w 2019 roku.
 

Amos 17 bezpośrednio wprowadza nas w ekscytujący rozwój tętniących życiem rynków Afryki Subsaharyjskiej. Jako wiodący wieloregionalny operator satelitarny, Spacecom przedstawia najbardziej zaawansowanego technologicznie satelitę z wiązkami HTS, aby obsługiwać Afrykę, gdzie Amos 17 zapewni szeroki wybór usług dla różnych klientów usług nadawczych, szerokopasmowych i telekomunikacyjnych.

- powiedział David Pollack, prezes i dyrektor generalny Spacecom.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Single Televes LNB

Ostatni model pojedynczego konwertera Universal hiszpańskiej firmy Televes. Charakterystyczna pomarańczowa...

35 zł Więcej...

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

279 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Mini Combo UHD 4K S2X - Netflix

Nowość - Octagon SF8008 Mini Combo UHD 4K S2X -...

420 zł Więcej...
reklama