reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Cyfrowy Polsat ma do zapłaty ponad 25 mln zł zaległego podatku

dodano: 2019-08-07 15:16 | aktualizacja: 2019-08-07 15:47
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Cyfrowy Polsat/satkurier.pl

Cyfrowy Polsat Naczelnik Małopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Krakowie określił wysokość zobowiązania podatkowego Cyfrowego Polsatu z tytułu niepobranego zryczałtowanego podatku dochodowego od osób prawnych w roku 2013 na kwotę 25,1 mln zł powiększonej o odsetki od zaległości podatkowych.

Cyfrowy Polsat


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W wydanej decyzji urząd zakwestionował prawo Cyfrowego Polsatu do zastosowania zwolnienia z obowiązku pobrania zryczałtowanego podatku dochodowego od niektórych płatności dokonanych w 2013 roku.

Jak informuje Cyfrowy Polsat, przedmiotowa decyzja jest nieostateczna i nie podlega wykonaniu. Spółka będzie odwoływać się od decyzji organu oraz nie zamierza na ten moment zawiązywać żadnych rezerw obciążających jej wynik finansowy.

Przypomnijmy, że w lutym ub.r. naczelnik urzędu skarbowego wydał podobną decyzję, ale dotyczącą zaległości podatkowych za 2012 rok. Chodziło o kwotę 24,2 mln zł plus odsetki.

Urząd poinformował też wtedy, iż prowadzi analogiczne czynności za lata 2013 i 2014. Zatem spółka nie otrzymała jeszcze pisma w sprawie zaległości podatkowych za 2014 rok.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Cyfrowy Polsat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ Ultimo 4K S2X FBC Multistream

Vu+ Ultimo 4K - najpotężniejszy odbiornik Ultra HD z rodziny...

2 090 zł Więcej...

Obejma kominowa mocna podwójna E863B - 5m

mocny uchwyt - obejma 5m na komin dwuczęściowa do masztów...

139 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

399 zł Więcej...
reklama