reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Cyfrowy Polsat ma do zapłaty ponad 25 mln zł zaległego podatku

dodano: 2019-08-07 15:16 | aktualizacja: 2019-08-07 15:47
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Cyfrowy Polsat/satkurier.pl

Cyfrowy Polsat Naczelnik Małopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Krakowie określił wysokość zobowiązania podatkowego Cyfrowego Polsatu z tytułu niepobranego zryczałtowanego podatku dochodowego od osób prawnych w roku 2013 na kwotę 25,1 mln zł powiększonej o odsetki od zaległości podatkowych.

Cyfrowy Polsat


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W wydanej decyzji urząd zakwestionował prawo Cyfrowego Polsatu do zastosowania zwolnienia z obowiązku pobrania zryczałtowanego podatku dochodowego od niektórych płatności dokonanych w 2013 roku.

Jak informuje Cyfrowy Polsat, przedmiotowa decyzja jest nieostateczna i nie podlega wykonaniu. Spółka będzie odwoływać się od decyzji organu oraz nie zamierza na ten moment zawiązywać żadnych rezerw obciążających jej wynik finansowy.

Przypomnijmy, że w lutym ub.r. naczelnik urzędu skarbowego wydał podobną decyzję, ale dotyczącą zaległości podatkowych za 2012 rok. Chodziło o kwotę 24,2 mln zł plus odsetki.

Urząd poinformował też wtedy, iż prowadzi analogiczne czynności za lata 2013 i 2014. Zatem spółka nie otrzymała jeszcze pisma w sprawie zaległości podatkowych za 2014 rok.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Cyfrowy Polsat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Inteligentny kabel iHDMI 1,8m

Inteligentny kabel połączeniowy HDMI-HDMI długości 1,8m - działa dobrze z...

199 zł Więcej...

Moduł UniCam Pro Evo 4.0

Uniwersalny moduł dostępu UniCam Evo Deltacrypt CI/CI+ v. 4.0. W...

490 zł Więcej...

Konwerter Quad Fuba DEK 417 LTE

Markowy, poczwórny konwerter Universal LNB Quad Fuba z filtrem LTE....

175 zł Więcej...
reklama