reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Produkcja Audi e-tron Scooter w 2020

dodano: 2019-08-07 15:52
autor: Janusz Sulisz | źródło: audi.press-bank.pl/orpa.pl

Audi-etron-hulajnoga-elektryczna-360px.jpg Znany producent samochodów - Audi zaprezentowało pojazd o nazwie e-tron Scooter, który stanowi połączenie elektrycznej hulajnogi i deskorolki. Masa e-tron Scooter to tylko 12 kg. Pojazd może zostać złożony, co umożliwia  przewożenie go w bagażniku samochodu, autobusem, czy pociągiem, może być również ciągnięty przez pieszego podobnie jak wózek.

Audi-etron-hulajnoga-elektryczna-760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Jak informuje Audi, e-tron Scooter wyróżnia się przede wszystkim sposobem jego prowadzenia, przypominającym surfing po falach. Osoba kierująca ma zawsze jedną rękę wolną, ma możliwość rozglądania się dookoła i może dawać sygnały rękoma jak podczas jazdy na rowerze. Prowadzący pojazd trzyma jedną rękę na kierownicy, ale kieruje nim jak deskorolką – balansując ciężarem ciała. Ruchome osie i cztery koła pozwalają na pokonywanie bardzo ciasnych zakrętów.

Rozpoczęcie produkcji i sprzedaży Audi e-tron Scooter planowane jest na koniec roku 2020.

- Oferując Audi e-tron Scooter chcemy trafić do będących ciągle w ruchu miejskich klientów, dla których ważne są styl i funkcjonalność, ale którzy zdają sobie również sprawę z ważności zrównoważonego i multimodalnego transportu – mówi Thorsten Schrader, project manager zajmujący się w Audi mikromobilnością.

- Oczywiście e-tron Scooter może jeździć też prosto, ale najlepsze doświadczenia z jazdy zdobywamy balansując ciałem jak na desce surfingowej tnącej fale. Wbrew pozorom, jest to na nim niezmiernie łatwe.

Kierownica mieści w sobie akumulator, całą elektronikę i wyświetlacz pokazując stan naładowania akumulatora. Prowadzący przyspiesza i hamuje wykorzystując obrotową manetkę na kierownicy. Dzięki systemowi rekuperacji (gdy e-tron Scooter hamuje, odzyskuje w ten sposób energię) zasięg pojazdu to nawet 20 km, a jego maksymalna prędkość to 20 km/h. Hydrauliczny hamulec nożny dodatkowo zwiększa bezpieczeństwo.

Indywidualni klienci będą mogli kupować Audi e-tron Scooter pod koniec roku 2020. Audi informuje, że możliwe jest również jego zastosowanie we flotach dla określonych grup użytkowników, np. dla mieszkańców dzielnic mieszkaniowych w dużych miastach. Inną opcją jest też oferowanie tego pojazdu jako dodatku przy kupnie samochodu Audi e-tron. Mógłby być on wtedy ładowany w bagażniku samochodu i będąc podłączonym do specjalnego, znajdującego się tam gniazdka. Użytkownicy mogliby używać go do pokonania tzw. ostatniego kilometra np. z parkingu do domu lub do miejsca pracy.

Audi e-tron Scooter wyposażone jest w wymagane prawem oświetlenie diodowe: reflektor przedni, światło do jazdy w dzień, światło tylne i światło hamowania. Interfejs Bluetooth umożliwia stworzenie indywidualnych ustawień jazdy i zapewnia ochronę przed kradzieżą. Powierzchnia, na której stoi prowadzący może być pokryta drewnem lub karbonem, a sam pojazd może być szary lub czarny.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Zielona motoryzacja


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Fuba DAA 850 grafit

Fuba DAA 850 to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

429 zł Więcej...

Odbiornik TechniSat Digit ISIO STC UHD 4K Black

DIGIT ISIO STC UHD to najnowszy flagowy dekoder uznanej, niemieckiej...

1 590 zł Więcej...

Stojak alu balkonowy AS Sat 35cm

Aluminiowy stojak balkonowy 35cm niemieckiej firmy A.S. Sat z certyfikatem...

58 zł Więcej...
reklama