reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Dzika północ Europy” w National Geographic Wild

dodano: 2019-08-07 14:08
autor: Jerzy Kruczek | źródło: National Geographic Wild

Dzika północ Europy National Geographic Wild Od nowoczesnych i bogatych miast południa, wzdłuż dzikiego wybrzeża pociętego fiordami, aż na arktyczną północ – w podróż po dzikiej Skandynawii jeszcze w sierpniu zabierze nas National Geographic Wild. Z każdym pokonanym kilometrem, widzowie będą coraz mocniej utwierdzeni w przekonaniu, że to nie jest kraina, gdzie niepodzielnie rządzi człowiek. Decydujący głos ma tam natura.

Dzika północ Europy National Geographic Wild


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Wikingowie wierzyli, że światła zorzy polarnej są pancerzami walkirii - dziewic-wojowniczek, które eskortowały poległych z pola bitwy do Walhalli. Współcześni naukowcy tłumaczą powstawanie tego zjawiska nieco inaczej. Jedno jest jednak pewne – trudno o bardziej spektakularne oświetlenie dla inscenizacji, które przygotowała dla nas natura!

Chociaż zorza może być widoczna nawet na 50. równoleżniku, kojarzymy ją ze Skandynawią – domem Wikingów, krainą fiordów, strzelistych gór i bujnych lasów. Ani Wikingowie, przed którymi strach czuło niegdyś pół Europy, ani ich współcześni potomkowie, którzy ponad łupieżcze wyprawy cenią sobie demokrację i efektywność w biznesie, nie okiełznali skandynawskiej natury.
 

Paradoksalnie, nieskalana przyroda znalazła ostoję w jednych z najbogatszych państw świata! Właśnie tam wciąż znajdziemy rejony tak dzikie, że to człowiek czuje się tam gościem. Poza wysoko rozwiniętymi miastami na wybrzeżach, Norwegia, Szwecja i Finlandia są niedostępne i nieprzyjazne człowiekowi, dzięki czemu w spokoju żyją tam gatunki, które w innych częściach kontynentu musiały ustąpić pola ludziom. I właśnie tam, zabierze widzów National Geographic Wild.

Dzika północ Europy – premiera we wtorek 27 sierpnia o godz. 21:00 na kanale National Geographic Wild


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Dreambox ONE Ultra HD 2xS2X Multistream

Najnowszy i najszybszy odbiornik UHD cenionej marki Dreambox - nowy...

1 249 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 2,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 2,0 m w wersji v2.1...

99 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 1,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 1,0 m w wersji v2.1...

79 zł Więcej...
reklama