reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Nowy sezon „Opowiem Ci o zbrodni” w CI Polsat [wideo]

dodano: 2019-08-08 10:07 | aktualizacja: 2019-08-08 11:18
autor: Jerzy Kruczek | źródło: A+E Networks

Opowiem Ci o zbrodni CI Polsat A+E Networks realizuje nowy sezon cyklu dokumentalnego „Opowiem ci o zbrodni”, w którym najpopularniejsi polscy pisarze pochylają się nad prawdziwymi sprawami kryminalnymi. Nowa seria programu będzie liczyła 7 odcinków – emisja w telewizji Crime+Investigation Polsat (CI Polsat). Za produkcję programu odpowiada Kompania Mediowa, a ze strony A+E Networks producentem nadzorującym jest Agnieszka Kubiak, dyrektor ds. lokalnych produkcji i kreacji.

Opowiem Ci o zbrodni CI Polsat


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W najnowszym sezonie programu na plan powracają czołowi polscy twórcy kryminałów znani z pierwszego sezonu: Igor Brejdygant, Wojciech Chmielarz, Marta Guzowska, Małgorzata i Michał Kuźmińscy oraz Katarzyna Puzyńska. Do obsady serii dołączają także Joanna Opiat-Bojarska i Max Czornyj.

W nowym sezonie „Opowiem ci o zbrodni” czołowi polscy pisarze przyjrzą się siedmiu prawdziwym zbrodniom, które wstrząsnęły Polską. W każdym z odcinków pisarze stają się narratorami, którzy opowiadają o wybranym przez siebie morderstwie w charakterystyczny dla siebie sposób. Podobnie jak przy pracy nad pierwszym sezonem, pisarze otrzymali dostęp do akt sądowych, dzięki którym starają się dokonać dogłębnej analizy działań morderców. Zdjęcia studyjne wzbogacone zostaną nie tylko rekonstrukcjami przebiegu zbrodni i okoliczności, jakie do nich doprowadziły. Pisarze udali się także, w miejsca kluczowe dla przebiegu zbrodni, rozmawiali z osobami zaangażowanymi w sprawy, z rodzinami ofiar. Wśród spraw poruszanych w najnowszych odcinkach znalazły się między innymi historia wampira ze Stefanowic, który mordował starsze kobiety, sprawa rytualnego mordu w bunkrze w Halembie oraz historia 24-letniego Patryka z Gdańska, którego ciało znaleziono po trzech tygodniach od momentu gdy wyruszył w samotny rejs.

Serii będzie towarzyszyć nowy zbiór opowiadań oraz audobook przygotowany przez platformę Storytel.
 

Program „Opowiem ci o zbrodni” był jedną z najchętniej oglądanych lokalnych produkcji A+E Networks. Cykl premierowo pokazywany na antenie Crime+Investigation Polsat w okresie od 17 października 2018 roku i w ciągu ostatniego roku dotarł do 2,6 miliona widzów, w tym 1,1 miliona w grupie 16-49. 

Agnieszka Kubiak, dyrektor ds. lokalnych produkcji i kreacji z A+E Networks skomentowała: Pierwszy sezon „Opowiem ci o zbrodni” odnotował bardzo dobre wyniki oglądalności, towarzyszyła mu także publikacja książki i audiobooka przygotowanego przez platformę Storytel, co z pewnością było unikalne i wyróżniało ten program od innych emitowanych w telewizji. Wspaniała współpraca z pisarzami i ich zaangażowanie w projekt od początku dawały nadzieję na możliwość dalszej współpracy. W drugim sezonie do obsady dołączają Joanna Opiat-Bojarska i Max Czornyj. Zmieniliśmy również trochę formułę programu, poprzednio obecność pisarzy w programie była studyjna – byli oni łącznikami pomiędzy kolejnym etapem opowieści, a w tym sezonie biorą w niej czynny udział. Są na miejscu wydarzeń, rozmawiają z osobami zaangażowanymi w sprawę, z rodzinami ofiar, z ich znajomymi, z adwokatami, sędziami i prokuratorami. Na pewno to daje im większą świadomość sprawy i łatwiej będzie o niej opowiadać, mając informacje z pierwszej ręki.

Jolanta Gwardys, producentka programu z Kompanii Mediowej powiedziała: Współpraca z Crime+Investigation Polsat jest dla mnie niezwykle inspirująca. Mam bowiem do czynienia z ludźmi bardzo kreatywnymi, którzy są partnerami w produkcji programu, a nie tylko jej zleceniodawcami. Ten sezon „Opowiem ci o zbrodni” obfituje w bardzo dramatyczne sprawy. By je opowiedzieć, nasi prowadzący pojechali w miejsca, w których zdarzyły się zbrodnie. Spotkali się z ludźmi, którzy ją zapamiętali. To bardzo uwiarygadnia przekaz opowieści.

Nowe odcinki „Opowiem ci o zbrodni” będą pokazywane w piątki, od 20 września o godz. 22:00 w telewizji Crime+Investigation Polsat. Stacja jest dostępna u największych nadawców w Polsce m.in. w Cyfrowym Polsacie, nc+, Orange, UPC, Toya, Netia oraz w lokalnych sieciach kablowych.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

'SAT Kurier' abonament za 2021 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2021 r. z wysyłką...

89 zł Więcej...

Miernik Linbox WS-6944 PRO dla DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

489 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 1,5m

Najnowszy kabel HDMI o długości 1,5m w wersji v2.1 dla...

39 zł Więcej...
reklama