reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Huawei dołącza do Paris Call

dodano: 2019-08-08 14:17
autor: Janusz Sulisz | źródło: Huawei

Paris-Call-Huawei-2019-360px.jpg Firma Huawei dołączyła do Paris Call, deklaracji mającej na celu pobudzenie wspólnych działań na rzecz podnoszenia poziomu bezpieczeństwa i zaufania w cyberprzestrzeni. Dołączając do społeczności „Paris Call for Trust and Security in Cyberspace” Huawei stał się jednym z 564 podmiotów, które publicznie zobowiązały się do wzmocnienia bezpieczeństwa produktów i systemów cyfrowych. W skład grupy wchodzi 67 państw, 139 organizacji międzynarodowych i pozarządowych oraz 358 przedsiębiorstw z sektora prywatnego.

Paris-Call-Huawei-2019-760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Deklaracja Paris Call, ogłoszona przez rząd francuski w listopadzie 2018 roku podczas UNESCO Internet Governance Forum, jest dokumentem wyrażającym zaangażowanie we współpracę nad jedną z najistotniejszych obecnie kwestii na świecie: bezpieczeństwem w cyberprzestrzeni. Jej sygnatariusze współdziałają w celu zwiększenia bezpieczeństwa produktów cyfrowych, wzmocnienia działań na rzecz obrony przed cyberprzestępczością i promowania współpracy pomiędzy zainteresowanymi stronami ponad granicami państw. Członkowie zobowiązują się również do przestrzegania międzynarodowych norm odpowiedzialnego zachowania w przestrzeni wirtualnej.

Jako wiodący dostawca technologii informacyjno-komunikacyjnych Huawei inwestuje znaczne środki w badania mające na celu zapewnienie jak największego bezpieczeństwa produktów i rozwiązań oraz zobowiązuje się do zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim klientom i użytkownikom.

- Dążenie do jak największego poziomu bezpieczeństwa jest podstawą naszej działalności - powiedział John Suffolk, Global Cyber Security & Privacy Officer w Huawei.

- W pełni popieramy wszelkie starania, pomysły i sugestie, które mogą zwiększyć odporność i bezpieczeństwo produktów oraz usług dla rządów, naszych klientów i użytkowników. Popieramy globalne, wspólne działania mające na celu podniesienie poziomu ochrony przed cyberprzestępczością, w tym dążenie do otwartości, przejrzystości i respektowania standardów uzgodnionych na szczeblu międzynarodowym.


Jako członek Paris Call Huawei będzie popierać powszechne przyjęcie obiektywnych zasad testowania i weryfikowania wszystkich dostawców technologii. Bazując na standardach niezależnych firm i organizacji, które będą wykorzystywane do sprawdzenia bezpieczeństwa technologii oferowanych przez dowolnego dostawcę, będzie można mieć pewność, że decyzje dotyczące cyberbezpieczeństwa opierają się na faktach, a nie na emocjach czy retoryce politycznej. Huawei będzie współpracować z rządami, firmami prywatnymi i organizacjami społeczeństwa obywatelskiego w celu promowania rozwiązań, które zwiększą bezpieczeństwo świata cyfrowego.

Pełna treść deklaracji „Paris Call for Trust and Security in Cyberspace” jest dostępna na stronie fdip.fr/call. 

Źródło: huawei.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Aplikacje


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Moduł AlphaCrypt TC + karta Smart HD+ 1m

Karta startowa Smart HD+ na 1 miesiąc + do kompletu...

390 zł Więcej...

Osłona LNB Umbrella Heavy Duty BOX

Plastikowa osłona LNB Umbrella chroni konwertery na antenie przed niekorzystnymi...

39 zł Więcej...

Odbiornik GiGaBlue UHD Trio 4K

Nowy odbiornik marki GigaBlue - tani odbiornik 4K Combo z...

499 zł Więcej...
reklama