reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Serie A: „Piractwo zabija piłkę nożną”

dodano: 2019-08-08 16:37 | aktualizacja: 2019-08-09 10:47
autor: HP | źródło: Lega Serie A

Serie A logo 2019 Władze Serie A twierdzą, że „piractwo zabija piłkę nożną”. Najwyższa włoska liga piłkarska, Lega Serie A, podjęła stanowcze działania przeciwko piractwu audiowizualnemu, które określa krótko: „przestępstwo”. W ostatnich latach to rosnąca plaga na całym świecie, a szczególnie we Włoszech. Ocenia się, że piractwo wśród dorosłych Włochów przekracza 60 proc.

czaszka piractwo


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Władze Serie A zamierza podjąć szereg działań w celu zwalczania zjawiska piractwa, a zwłaszcza przeciwko nielegalnym usługom transmisji strumieniowej (streamingu), od przyspieszenia czasu blokowania IPTV przez dostawców usług internetowych i witryn hostingowych, po rozpoczęcie kampanii mającej na celu zwiększenie świadomości na temat zwracają się bezpośrednio do włoskich kibiców i obywateli. Liga Serie A zwróciła się do władz o wprowadzenie surowszych kar dla tych, którzy wyrządzają szkody nie tylko przemysłowi piłkarskiemu, ale całej gospodarce włoskiej.

Na arenie międzynarodowej Serie A aktywnie uczestniczy, wraz z najważniejszymi międzynarodowymi federacjami i najważniejszymi mistrzostwami Europy, w walce z piracka platformą beoutQ, którą określa jako nielegalną platformę piracką dla sportu i rozrywki.

Przez pierwsze dwa dni sezonu Serie A TIM 2019/2020 na boisku będą wyświetlane banery wspierające kampanię antypiracką z hashtagiem #stopiracy.

- Serie A zajmuje czołowe miejsce w walce z plagą piractwa - oświadczył Gaetano Miccichè, Prezydent Lega Serie A.

- Musimy bronić piłki nożnej przed tym przestępczym atakiem i wyjaśnić tym, którzy używają nielegalnych dekoderów, że popełniają przestępstwo. Problem ma charakter globalny i niszczy piłkę nożną na wszystkich poziomach, wzmacniamy narzędzia do identyfikowania i przeciwdziałania piractwu w czasie rzeczywistym, ale niezbędne jest stworzenie systemu razem z pomocą rządu i operatorów telekomunikacyjnych.

- Piractwo to zjawisko kryminalne, realizowane przez ludzi, którzy nie zdają sobie sprawy z tego, jak poważne są ich działania, a ich kontynuacja doprowadzi do zniszczenia branży produkcji treści lub kina, telewizji, mediów drukowanych, ale przede wszystkim futbolu, kwintesencji produktu premium - skomentował Luigi De Siervo, CEO Lega Serie A.

- W samych Włoszech szacowane straty z tytułu piractwa to ponad 1 mld euro rocznie, przy 6 tys. zagrożonych miejsc pracy, ale oczywiście problemem nie jest tylko nasz kraj, tak naprawdę walczymy ciężka bitwa, wraz z FIFA, UEFA przeciwko platformie beoutQ i wszystkimi pirackimi IPTV. Chcę i muszę pozostać optymistą, więc mam nadzieję, z pomocą wszystkich, że będziemy w stanie zmniejszyć zjawisko piractwa, ratując naszą piłkę nożną.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Piractwo


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Nagrywarka 4K UHD Velocap U3

Nagrywarka (grabber) i streamer sygnału HDMI w wysokiej jakości, bezpośrednio...

890 zł Więcej...

Antena sat dla TIR-a 60 cm

stalowa antena 60 cm przenośna na przyssawkę dla TIR-owców.

149 zł Więcej...

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

279 zł Więcej...
reklama